Pearl Musical Instruments mianuje Maxa Iishi nowym prezesem i CEO firmy

Dodano: 23.03.2021

Zarząd Pearl Musical Instrument ogłosił, że Max Iishi został nowym prezesem i dyrektorem generalnym firmy. Zastąpi on obecnego prezesa i dyrektora generalnego Masakatsu Yanagisawa, który został mianowany prezesem zarządu. Jako prezes, Masakatsu będzie nadal zaangażowany w strategię zarządzania i wspieranie inicjatyw firmy.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Max Iishi pochodzi z Kioto w Japonii. Ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Aoyama Gakuin w Tokio. Dołączył do Pearl w 1995 roku i awansował na stanowisko International Sales and Marketing Manager w 1999 roku. Spędził 10 lat w Holandii, gdzie został mianowany prezesem Pearl Europe w 2006 roku. W 2012 roku powrócił do centrali Pearl w Japonii na stanowisko wiceprezesa sprzedaży i marketingu. W 2018 roku został awansowany na stanowisko wiceprezesa wykonawczego. Max mieszkał w Japonii, Singapurze, Niemczech, Anglii, USA i Holandii, a jego działania obejmowały cały świat. To doświadczenie zaszczepiło w nim globalną różnorodność, która jest podstawą jego stylu zarządzania.

Należy w tym miejscu podkreślić, iż nawet w dobie wielkich zmian korporacyjnych, jakie mają miejsce na całym świecie, także w branży muzycznej, Pearl pozostaje nadal w rękach swoich japońskich założycieli.

„Jestem zaszczycony możliwością kierowania kultową i znaną na całym świecie firmą Pearl. Przez lata utrzymywałem i pogłębiałem kontakty ze wszystkimi głównymi interesariuszami, udziałowcami, klientami, artystami, inżynierami, dostawcami, producentami i partnerami biznesowymi, zarówno w branży muzycznej, jak i poza nią. Wykorzystując to doświadczenie i wiedzę, moją misją jest dalszy rozwój i rozpowszechnianie marki Pearl na całym świecie. W tym roku mija 75. rocznica założenia Pearl przez rodzinę Yanagisawa. Mam wielkie szczęście reprezentować Masakatsu Yanagisawę, członka rodziny w trzecim pokoleniu. Masakatsu i ja jesteśmy naprawdę szczęśliwi i podekscytowani podejmowaniem przyszłych wyzwań, w chwili, gdy Pearl kieruje swoją ścieżkę w przyszłość ”- powiedział Iishi.

Nasza redakcja wielokrotnie miała okazję rozmawiać z nowym CEO podczas corocznych prezentacji sprzętu organizowanych przez odpowiedzialny za Polskę oddział Pearl Europe z Holandii. Nie możemy się doczekać, aby pogratulować mu osobiście nowego stanowiska w firmie.

Oficjalnymi bębniarzami Pearl są, m.in. Inferno, Beata Polak, Ślimak, Tomasz Goehs.

Dystrybutorem marki Pearl w Polsce jest firma Silesia Music Center.

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.