Nowe bębny Pearl - e/Merge

Dodano: 04.05.2018

Przez 5 lat firma Pearl w pełnej konspiracji pracowała nad nową odsłoną perkusji elektronicznych. 2 maja, podczas oficjalnego spotkania współpracowników Pearl w Holandii zaprezentowano pierwsze zestawy e/Merge.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Spotkanie odbyło się w europejskiej siedzibie Pearl, która ma swoje miejsce w Holandii. Dzięki naszej rodzimej firmie Silesia Music Center, która zajmuje się dystrybucją Pearl w Polsce, mieliśmy okazję uczestniczyć w absolutnej premierze sprzętu.

Po zaprezentowaniu tegorocznych nowości sprzętowych, która już znaliśmy doskonale po targach NAMM Show, przyszedł czas na bardzo doniosły moment. Na scenie pojawiły się dwa zestawy przykryte płachtami. Po krótkim, ale bardzo treściwym wprowadzeniu, nastąpiło odsłonięcie dwóch, jeszcze cieplutkich zestawów e/Merge.

Bębny elektroniczne Pearl e/Merge to w pełni elektroniczne zestawy perkusyjne stworzone w porozumieniu z firmą Korg. To właśnie ten drugi gigant muzyczny (znany chociażby z Wavedrum, ale przede wszystkim z olbrzymiej ilości instrumentów klawiszowych) był głównym dostarczycielem rozwiązań elektronicznych. Przez 5 lat obie firmy pracowały nad zestawem testując kolejne prototypy. Takie działanie wymaga oczywiście dużych nakładów finansowych, które nie są do udźwignięcia przez większość firm, dlatego współpraca dwóch potęg w postaci Pearl i Korg, mogła przynieść efekty. 

Bębny dostępne będą około jesieni, a do wyboru będą dwie konfiguracje.

Wszelkie szczegóły związane z bębnami e/Merge można znaleźć pod tym linkiem,

http://pearldrum.com/products/kits/electronics/emerge/#features

Cena nie jest jeszcze ustalona.

Pearl miał już doświadczenia z perkusjami elektronicznymi, ale projekt E-Pro nie był w pełni dopracowany. Zwykłe gumowe pady i jedynie niezła elektronika nie porwały tłumów. Możliwe też, że pomysł na bębny elektroniczne o wyglądzie zestawu akustycznego był o te kilka lat za wcześnie.

Po premierze Gewa Work Station G9 podczas Musikmesse to druga nowość ze świata perkusji elektronicznych na przestrzeni ostatniego miesiąca.

 

Quiz – Yamaha (You’re My Soul)
1 / 12
Yamaha produkuje bębny od roku…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Tylko teraz:
Promocja na start: 1 miesiąc za 1 zł!