Pearl e/Merge nareszcie dostępny

Dodano: 30.09.2019

Zaprezentowany po raz pierwszy w ubiegłym roku nowy model perkusji elektronicznej, Pearl e/Merge, opracowany wspólnie z firmą Korg trafił wreszcie do sprzedaży.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Pearl zaprezentował e/Merge po raz pierwszy w maju 2018 roku podczas zorganizowanego dla współpracowników marki spotkania, które odbyło się w Holandii. Po ponad roku oczekiwania perkusja elektroniczna firmowana przez firmy Pearl i Korg jest już dostępna w sprzedaży.

Moduł zestawu, e/Merge MDL-1 jest wyposażony w pełną bibliotekę naturalnych i minimalnie przeprocesowanych próbek brzmień Pearl w najwyższej jakości, nagranych w studio Music City w Nashville oraz szeroką bazę sampli, za które odpowiadał Korg - główny dostarczyciel rozwiązań elektronicznych urządzenia. Pearl e/Merge dysponuje 36 efektami, 35 brzmieniami zestawów, 700 presetami brzmień HD oraz 128-głosową polifonią.

Realizm brzmienia, natychmiastową odpowiedź na uderzenie oraz wyjątkowy zakres dynamiczny instrumentu ma zapewnić technologia Wave Trigger. Z kolei system sześciowarstwowych padów PUREtouch ma zagwarantować naturalne odbicie pałeczek, którego oczekują bębniarze akustyczni. Firma zapewnia, że każdy fragment powierzchni werbla reaguje podobnie do werbla akustycznego, począwszy od partii centralnej do krawędzi naciągu. Pady PUREtouch mają zapewnić użytkownikowi również odczucie zmiany naprężenia naciągu.

Pearl e/Merge dostępny jest w dwóch wersjach - e/Traditional oraz e/Hybrid. Pierwsza z nich została wyposażona w elektroniczny bęben basowy, PUREtouch Kick Pad, druga w akustyczny bęben 18" z kick padem EM-KCB zamontowanym wewnątrz. Na pozostałe elementy konfiguracji obydwu zestawów składają się tomy 10", 12" i 14", werbel 14" a także talerze PUREtouch, rama ICON e-Rack oraz wspomniany moduł MDL-1.

Na zestaw wielowarstwowych talerzy, pokrytych gumową powłoką, składa się trzystrefowy (kopułka, powierzchnia, krawędź) ride 18", dwa dwustrefowe (powierzchnia, krawęź) crashe 15" oraz dwustrefowy hi-hat 14". Jak zapowiada Pearl, ich konstrukcja oraz rozwiązania technologiczne sprawia, że są to "najbardziej naturalnie brzmiące elektroniczne talerze, jakie kiedykolwiek skonstruowano".

https://pearlemerge.com/

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.