Zestaw Pearl Masters Maple Gum dostępny w Europie

Dodano: 28.08.2019

Zaprezentowany po raz pierwszy na zimowych targach NAMM 2019 zestaw Pearl Masters Maple Gum trafił właśnie na rynek europejski.

Zestaw Pearl Masters Maple Gum należy do linii Sonic Select Shell Recipes (wcześniej obejmującej zestawy Masterworks, teraz również Masters), dostarczającej bębny o najwyższej, butikowej jakości.

Hybrydowe korpusy bębnów zestawu, wykonane z sześciu warstw drewna o grubości 5,4 mm składają się z czterech zewnętrznych warstw klonu amerykańskiego klasy premium oraz dwóch warstw wykonanych z ambrowca (gum wood). Całość wykończona ręcznie kładzionym lakierem i okleiną. Zastosowano tu technologię EvenPly-Six wykorzystującą laminowanie krzyżowe, dzięki której możliwe stało się użycie warstw drewna cieńszych o niemal 30 procent. Krawędzie korpusów ścięto na zewnątrz pod kątem 60 stopni. Wykorzystano również lugi mostkowe CL, obręcze Mastercast Die-Cast oraz profesjonalne zawieszenie OptiMount Aluminium Suspension System.

"Żeby nie było wątpliwości, zestaw Masters Maple/Gum jest tak naprawdę zestawem Masterworks - mówił w styczniu 2019 roku dyrektor działu badawczo-rozwojowego Pearla, Raymond Massey. "Jedynym elementem, który je odróżnia jest poziom wykończenia i customizacji hardware oferowany z bębnami Masterworks. Spędziliśmy cały ubiegły rok testując te bębny, aby mieć pewność, że znajdziemy najlepszą kombinację drewna, obręczy i lugów, która zapewni grę na najwyższym poziomie. Nie moglibyśmy być bardziej dumni z rezultatu."

Zestaw Pearl Masters Maple Gum dostępny jest w wykończeniu Natural Maple, Black Diamond Pearl, Matte White Marine i Platinum Gold Oyster, w dwóch konfiguracjach:

Cztery elementy: 22”x16” (bęben basowy), 10”x7” i 12”x8” (tomy), 16”x16” (floor tom) (Cena: 2999 EUR)
Trzy elementy 22”x16” (bęben basowy), 12”x8” (tom), 16”x16” (floor tom) (Cena: 2599 EUR)

 

 

http://www.pearleurope.com

Quiz – Prawda czy fałsz?
1 / 12
Black Sabbath zagrało w Polsce przynajmniej jeden koncert z Billem Wardem za bębnami.
Dalej !