Zestaw Pearl Masters Maple Gum dostępny w Europie

Dodano: 28.08.2019

Zaprezentowany po raz pierwszy na zimowych targach NAMM 2019 zestaw Pearl Masters Maple Gum trafił właśnie na rynek europejski.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Zestaw Pearl Masters Maple Gum należy do linii Sonic Select Shell Recipes (wcześniej obejmującej zestawy Masterworks, teraz również Masters), dostarczającej bębny o najwyższej, butikowej jakości.

Hybrydowe korpusy bębnów zestawu, wykonane z sześciu warstw drewna o grubości 5,4 mm składają się z czterech zewnętrznych warstw klonu amerykańskiego klasy premium oraz dwóch warstw wykonanych z ambrowca (gum wood). Całość wykończona ręcznie kładzionym lakierem i okleiną. Zastosowano tu technologię EvenPly-Six wykorzystującą laminowanie krzyżowe, dzięki której możliwe stało się użycie warstw drewna cieńszych o niemal 30 procent. Krawędzie korpusów ścięto na zewnątrz pod kątem 60 stopni. Wykorzystano również lugi mostkowe CL, obręcze Mastercast Die-Cast oraz profesjonalne zawieszenie OptiMount Aluminium Suspension System.

"Żeby nie było wątpliwości, zestaw Masters Maple/Gum jest tak naprawdę zestawem Masterworks - mówił w styczniu 2019 roku dyrektor działu badawczo-rozwojowego Pearla, Raymond Massey. "Jedynym elementem, który je odróżnia jest poziom wykończenia i customizacji hardware oferowany z bębnami Masterworks. Spędziliśmy cały ubiegły rok testując te bębny, aby mieć pewność, że znajdziemy najlepszą kombinację drewna, obręczy i lugów, która zapewni grę na najwyższym poziomie. Nie moglibyśmy być bardziej dumni z rezultatu."

Zestaw Pearl Masters Maple Gum dostępny jest w wykończeniu Natural Maple, Black Diamond Pearl, Matte White Marine i Platinum Gold Oyster, w dwóch konfiguracjach:

Cztery elementy: 22”x16” (bęben basowy), 10”x7” i 12”x8” (tomy), 16”x16” (floor tom) (Cena: 2999 EUR)
Trzy elementy 22”x16” (bęben basowy), 12”x8” (tom), 16”x16” (floor tom) (Cena: 2599 EUR)

 

 

http://www.pearleurope.com

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.