Nowe Pearl Travel Congas i Bongos

Dodano: 30.01.2020

Pearl zapowiedział powiększenie oferty perkusjonaliów o nową wersję popularnych Travel Congas oraz całkowicie nowe Travel Bongos.

Pearl Travel Congas

Oryginalne Travel Congas zostały po raz pierwszy zaprezentowane przez markę w 2011 roku i przyniosły ogromną zmianę w kwestii mobilności tych instrumentów. Zamiast standardowych 28 cali głębokości, drewniane korpusy podróżnych kongów cechowały się głębokością wynoszącą zaledwie 3,5" przy zachowaniu prawdziwego brzmienia.

Nowe Pearl Travel Congas charakteryzują się identyczną, klepkową konstrukcją jak pełnowymiarowe kongi oraz rozmiarami naciągów Quinto, Conga i Tumba. Korpusy wykonano z dębu tajskiego. Zastosowano syntetyczne naciągi Remo FiberSkyn 3, a strojenie następuje poprzez regulację pięciu śrub imbusowych (przy pomocy dołączonego klucza). Wykończenie korpusów nosi nazwę Caramel Brown. Pearl Travel Congas dostępne są w tradycyjnych rozmiarach 11" Quinto, 11,75" Conga i 12,5" Tumba.

Pearl PTC1100N 11" x 3,5"

Odnowione podróżne kongi posiadają również na nowo zaprojektowany statyw. Można na nim zamocować Travel Congas o wszystkich trzech rozmiarach, a specjalny system mocowania utrzyma je na miejscu. Stabilność zapewniają szeroko rozstawione podwójne nóżki z gumowymi końcówkami. Zarówno kongi, jak i statyw można zapakować do specjalnego futerału podróżnego.

Pearl Travel Bongos

Podróżne bongosy są na tyle niewielkie, że zmieszczą się do plecaka. Instrumenty posiadają korpusy z dębu tajskiego o głębokości 3,5" i cechują się identyczną, klepkową konstrukcją jak pełnowymiarowe bongosy a także rozmiarami naciągów 7" i 8,5". Strojenie naciągów Remo FiberSkyn następuje poprzez regulację trzech śrub imbusowych (klucz w komplecie). Wykończenie to Caramel Brown.

Statyw posiada uchwyt pozwalający na regulację konta ułożenia bębnów, system mocowania utrzymujący je w miejscu, podwójne nóżki i gumowe końcówki. W skład kompletu wchodzi podróżny futerał, dzięki czemu statyw jest przenośny w równym stopniu co bongosy.

Statyw Travel Bongos PC800TB

https://pearldrum.com/

 

Quiz – Prawda czy fałsz?
1 / 12
Black Sabbath zagrało w Polsce przynajmniej jeden koncert z Billem Wardem za bębnami.
Dalej !