22 cale na czterdziestolecie

Dodano: 11.10.2022
Autor: Magazyn Perkusista

Firma Sabian obchodzi w tym roku 40. urodziny, z tej okazji pojawił się na rynku jubileuszowy talerz ride.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Kanadyjski Sabian jest firmą stosunkowo młodą, najmłodszą z tzw. Wielkiej Czwórki. Na pewno bardzo imponujące jest to, jak szybko marka wryła się w świadomość perkusistów i stała się jedną z najpopularniejszych na świecie.

Więcej ciekawostek na temat firmy pojawi się pod koniec miesiąca na naszej stronie. Teraz skupmy się na nowym instrumencie.

Sabian Artisan

Sabian znany jest m.in. z autorskich pomysłów związanych z obróbką i formułą nowych talerzy. Jedną z bardziej ekskluzywnych serii firmy jest Artisan. W tej grupie blach powstał nowy ride 22" Artisan Raw Bell, specjalnie przygotowany z okazji 40-lecia firmy.

Nowa blacha Sabian

22 calowy talerz wykonany jest ręcznie w kanadyjskiej fabryce i podpisany przez wykonującego go mistrza. Każdy egzemplarz jest też numerowany. Do jego produkcji wykorzystano jeden z najbardziej popularnych i szanowanych stopów brązu B20.

Kiedy w Polsce?

Od lat, dystrybutorem marki Sabian w Polsce jest krakowska firma Music Info, będąca jednocześnie jednym z ostatnich dużych polskich dystrybutorów sprzętu perkusyjnego w kraju. Według informacji, jakie uzyskaliśmy od przedstawicieli firmy, nowy Sabian powinien pojawić się już pod koniec października i jest duża szansa, że będzie można go obejrzeć podczas Silesia Drum Festival w Chorzowie 30 października, przy okazji występu Virgila Donati.

Odwiedź stronę >>SABIAN<<

Quiz – Pieśń o Rolandzie
1 / 12
Na rozgrzewkę – Roland to firma, która została założona w latach 70 w:
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"