22 cale na czterdziestolecie

Dodano: 11.10.2022
Autor: Magazyn Perkusista

Firma Sabian obchodzi w tym roku 40. urodziny, z tej okazji pojawił się na rynku jubileuszowy talerz ride.

Kanadyjski Sabian jest firmą stosunkowo młodą, najmłodszą z tzw. Wielkiej Czwórki. Na pewno bardzo imponujące jest to, jak szybko marka wryła się w świadomość perkusistów i stała się jedną z najpopularniejszych na świecie.

Więcej ciekawostek na temat firmy pojawi się pod koniec miesiąca na naszej stronie. Teraz skupmy się na nowym instrumencie.

Sabian Artisan

Sabian znany jest m.in. z autorskich pomysłów związanych z obróbką i formułą nowych talerzy. Jedną z bardziej ekskluzywnych serii firmy jest Artisan. W tej grupie blach powstał nowy ride 22" Artisan Raw Bell, specjalnie przygotowany z okazji 40-lecia firmy.

Nowa blacha Sabian

22 calowy talerz wykonany jest ręcznie w kanadyjskiej fabryce i podpisany przez wykonującego go mistrza. Każdy egzemplarz jest też numerowany. Do jego produkcji wykorzystano jeden z najbardziej popularnych i szanowanych stopów brązu B20.

Kiedy w Polsce?

Od lat, dystrybutorem marki Sabian w Polsce jest krakowska firma Music Info, będąca jednocześnie jednym z ostatnich dużych polskich dystrybutorów sprzętu perkusyjnego w kraju. Według informacji, jakie uzyskaliśmy od przedstawicieli firmy, nowy Sabian powinien pojawić się już pod koniec października i jest duża szansa, że będzie można go obejrzeć podczas Silesia Drum Festival w Chorzowie 30 października, przy okazji występu Virgila Donati.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.