Ekskluzywny sprzęt na 50 urodziny DW Drums

Dodano: 19.11.2022
Autor: Staszek Piotrowski

Nie mogło być inaczej. DW Drums kłuje w oczy przepychem i elegancją. Za tym idzie jakość wykonania i niewątpliwe też brzmienia. Pojawiło się jednak też coś zupełnie nowego…

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

50 urodziny Drum Workshop zostały uczczone wielką imprezą w siedzibie firmy w Oxnard w Kalifornii. Nasza redakcja otrzymała osobiste zaproszenie do wzięcia udziału w uroczystości, niestety ze względów obiektywnych, byliśmy zmuszeni do obserwowania wydarzeń w wersji online. Na szczęście już kilkukrotnie odwiedzaliśmy fabrykę DW, więc doskonale wiemy jak profesjonalnie wygląda nie tylko linia produkcyjna, ale też organizacja działań firmy. Nieobce są nam też wszelkie nowinki jakie serwuje firma, a długoletnia znajomość z Johnem Good przygotowała nas na kolejne perkusyjne „wypieki” w niesamowicie ekskluzywnej wersji. Właśnie na tym aspekcie chcielibyśmy się skupić. Relację z imprezy urodzinowej można prześledzić kompleksowo na kanale YouTube marki DW.

 

Niezależnie od tego czy lubimy taki charakter brzmienia, honorowo trzeba przyznać, że DW Drums to bębny wyjątkowe, których jakość nie budzi żadnych wątpliwości. Firma posiada w swojej ofercie markę, która spełnia oczekiwania perkusistów lubujących się bardziej w klimatach typu vintage. Chodzi tu oczywiście o Gretsch, którego wielki renesans nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie i doświadczenie Johna Good zaraz po przejęciu marki.

Tym razem jednak wszystkie oczy skierowane są wyłącznie na produkty sygnowane marką Drum Workshop.

Ciekawostka: elektro-akustyczne DW

Największym zaskoczeniem sprzętowym była prezentacja nowych bębnów elektro-akustycznych DW. Firma znana z wysokiej dbałości o tradycyjne akustyczne brzmienie, skierowała swoją uwagę w stronę elektroniki. Z pewnością duże znaczenie ma tu ostatnia transakcja zakupu kontrolnego akcji DW przez firmę Roland, chociaż sama wizja stworzenia bębnów elektronicznych ciągnęła się za DW od kilku lat. Firma lubi jednak tworzyć rzeczy wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju i także tu ma zamiar być innowacyjna.

Hasła jakie przyświecają całej idei są jednak takie same jak zawsze – zatarcie granicy między światem akustycznym a elektronicznym. Skąd my to znamy?

DW wykonało pierwsze modele bębnów elektro-akustycznych, w wersji zupełnie bezprzewodowej, w oparciu o bank brzmień swoich instrumentów. Zestaw prezentowany był jako zapowiedź tego, nad czym będzie się firma koncentrować w 2023 roku. Kiedy pojawią się pierwsze modele do testowania? Ciężko powiedzieć, podobnie w odniesieniu do ceny, która zapewne nie będzie najniższa.  

Limitowany zestaw DW

Jak to zazwyczaj bywa z DW, wszelkie jubileusze oznaczają nowy limitowany zestaw perkusyjny, wykonany specjalnie na tę okazję. Nazwa może nie jest zbyt oryginalna - Limited Edition Collector’s Series® 50th Anniversary drum set. John Good dokonał selekcji specjalnych gatunków drewna i stworzył – a jakże – hybrydowe korpusy. 10 warstwowe w układzie HVLT (jest to pionowe i poziome ułożenie słojów arkuszy) składają się z drewna tzw. persymony (oficjalna polska nazwa – hurma) połączonego ze świerkiem. Do tego dochodzi warstwa okleiny z selekcjonowanego klonu, w którą wpuszczony jest palisandrowy pasek wraz z klonowym, jubileuszowym logo firmy. Kolor wykończenia widać na zdjęciach, podobnie jak stylizowany hardware antique-gold. Wszelkie elementy konstrukcyjne i rozwiązania techniczne to najwyższa dostępna półka DW. Cena tego zestawu będzie w okolicach… 60 tysięcy złotych.

Zestaw (werbel oddzielnie) ma klasyczne wymiary:

  • Tomy podwieszane - 8x10” oraz 9x12”
  • Floor tomy - 12x14” oraz 14x16”
  • Bęben basowy - 18x22"
  • Dopasowany (12-warstwowy) do zestawu werbel - 6.5x14”

Limitowana liczba 100 zestawów oraz oddzielnie 200 werbli. Wszystko oczywiście z certyfikatami autentyczności podpisanymi przez panów Good i Lombardi.

Werble Edge

Jeżeli chodzi o same werble, także mamy nowość jubileuszową - Limited Edition 50th Anniversary DW Edge. Trzeba przyznać, że opatentowany pomysł Johna Good z 1991 roku na werble Edge, to prawdziwy strzał w dychę. Jest to niezwykle precyzyjny, czuły, silny i pełny instrument, często określany jako jeden z najlepszych modeli werbla, bez podziału na kategorie. Edge to połączenie korpusu metalowego z drewnianym.
Część drewniana wykonana jest w ten sam sposób, co opisywane powyżej bębny. Korpus włożony jest między dwie zewnętrzne mosiężne obręcze. Całe „ubranie” to wszystkie najwyższe rozwiązania DW, z domyślnymi naciągami Remo. Instrument w specjalnej torbie, także potwierdzony certyfikatem autentyczności. 

Wymiary 6.5x14” w liczbie 100 sztuk.

Pedały 5000 w wersji 5050

DW znane jest ze świetnego hardware, a model stopek 5000, który powstał w 1977 roku, jest prawdziwą ikoną firmy. Wielu perkusistów, którzy korzystają z korpusów bębnów innych firm, często używa pedałów DW i to właśnie w wersji 5000. W związku z urodzinami mamy specjalną wersję - Limited Edition 5050 pedal. Konstrukcyjnie nie ma tu większych zmian. Mamy przede wszystkim, wykonaną z włókna węglowego, powierzchnię tzw. footboard, który wpływa również na efekt wizualny. Nie obyło się też bez obowiązkowych jubileuszowych oznaczeń.

Wersja pojedyncza i podwójna, dostępne z dedykowaną torbą.

Opisane powyżej nowości DW dostępne są pod tym >>LINKIEM<<


Firma Drum Workshop została przejęta przez Roland Corporation na początku tej jesieni. DW będzie nadal działać jako spółka w pełni zarządzana przez dotychczasowych ludzi DW. Obie firmy będą czerpać wzajemnie ze wspólnych obszarów specjalizacji. Masahiro Minowa, dyrektor ds. innowacji firmy Roland, dodał: „Cieszymy się, że DW ujawnia tę przełomową innowację i wspieramy DW w łączeniu światów perkusji akustycznych i elektronicznych w jeden wspólny, który przyniesie korzyści wszystkim perkusistom”.

Przygotował: Staszek Piotrowski

Quiz – Pieśń o Rolandzie
1 / 12
Na rozgrzewkę – Roland to firma, która została założona w latach 70 w:
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"