Werbel DW Dave Grohl Collector’s Series Icon

Dodano: 03.12.2020
Autor: Szymon Kubicki

Dave Grohl dołączył do grona perkusistów, którzy mogą pochwalić się sygnowanym werblem z unikalnej rodziny Collector’s Series Icon.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Limitowany werbel Icon jest nie tylko wyrazem uznania dla jego kariery perkusyjnej Dave'a Grohla, ale także wieloletniego związku z legendarnym studiem nagrań Sound City w Los Angeles i ukochanym Studio 606, gdzie obecnie znajduje się konsola z Sound City. Miłość Grohla do Sound City zaczęła się, kiedy w legendarnym studiu pracował z Nirvaną nad ich przełomowym albumem "Nevermind". Jakiś czas temu Grohl wyprodukował, wyreżyserował i objął rolę narratora w wielokrotnie nagradzanym filmie dokumentalnym o tym samym tytule. Co ciekawe, jest to dopiero pierwszy sygnowany werbel Grohla w jego karierze.

Drewniane inkrustacje zdobiące werbel DW Dave Grohl Icon obejmują charakterystyczną sylwetkę Grohla, pióra nawiązujące do tatuaży na jego przedramionach, a także logo Sound City i 606, jako hołd złożony obu studiom nagraniowym. Elementy te zostały precyzyjnie wycięte laserowo z okleiny z drewna czarnej gruszy i jaworu o średnicy 1/36 cala i ręcznie umieszczone w warstwie okleiny korpusu werbla z egzotycznego klonu ptasie oczko (Birdseye Maple). Następnie bęben został już tylko ręcznie spryskiwany warstwą błyszczącego lakieru - do odwzorowania grafik na fornirze nie użyto farby. Przyciągającą wzrok, unikalną kolorystykę instrumentu uzupełnia niklowany osprzęt.

Podobnie jak w przypadku innych modeli Icon, oprócz tego, że werbel Dave'a Grohla jest cennym przedmiotem kolekcjonerskim, jest również w pełni grywalnym instrumentem. Werbel został wykonany w kalifornijskim Custom Shopie DW z 11 warstw północnoamerykańskiego klonu cukrowego w technice pionowego układu słojów (VLT - Vertical Low Timbre). Bęben jest wyposażony w obręcze True-Hoops, system strojenia True-Pitch 50 Tuning, sprężyny True-Tone, maszynkę MAG throw-off z systemem 3P butt plate pozwalającym na ustawienie sprężyn w trzech pozycjach do wyboru, a także naciągi DW by Remo. W zestawie znajduje się futerał Deluxe DW, certyfikat autentyczności i czapka z logo Sound City.

Do sprzedaży trafi tylko 250 egzemplarzy werbla, podpisanych i ponumerowanych przez projektanta bębnów DW, Johna Gooda. Część dochodów ze sprzedaży zostanie przekazana na cele charytatywne wybranej przez Grohla organizacji National Independent Venue Association (NIVA to amerykańska organizacja niezależnych klubów muzycznych oraz niezależnych promotorów i festiwali).

"Długo czekaliśmy, aby zaprezentować Dave'owi ten specjalny projekt” - mówi John Good. "Nie mogliśmy spodziewać się aż tak wspaniałej reakcji, kiedy Dave po raz pierwszy zobaczył ten werbel. W końcu możemy podzielić się nim ze światem i wiemy, że jego fani docenią pomysł i wysiłek włożone w ten wyjątkowy model Icon".

 

http://www.dwdrums.com/

Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.