Werble DW w magicznej formule Pi

Dodano: 09.09.2020
Autor: Szymon Kubicki

Firma DW zaprezentowała nowy, customowy werbel Piccolo z linii Collector’s Series w nowym rozmiarze inspirowanym liczbą Π, stałą matematyczną pojawiającą się w wielu działach matematyki i fizyki.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Nowy werbel Pi jest dostępny w każdej średnicy oferowanej przez kalifornijski Custom Shop marki, a jego głębokość to oczywiście 3,14”, czyli tyle ile w przybliżeniu wynosi stała wartość Π. Dostępny jest również model werbla o średnicy 14" wykonany z włókna węglowego Space Carbon, wysokiej jakości materiału pochodzącego z recyklingu i stosowanego w ramach programu kosmicznego w sektorze prywatnym.

Space Carbon Pi Snare

Custom Collectors Maple Pi Snare

Werbel posiada nowo zaprojektowane dwuczęściowe lugi mini turret, z niezależnymi, gwintowanymi tulejami, a także kompaktową maszynkę Mini MAG Throw-Off (DWSM2157M). Mini MAG jest idealny do werbla o głębokości mniejszej niż 4,5 cala i jest dostępny osobno, tak aby można go było łatwo dopasować do dowolnego customowego werbla. Posiada ona sprawny mechanizm magnetyczny, który sprawia, że sprężyny werbla są przez cały czas włączone i może być precyzyjnie dostrojona za pomocą kluczyka. Ponadto maszynka Universal Mini Mag Throw-Off (DWSM2157UM) można zostać zamontowana praktycznie na każdym werblu o głębokości od 4,5" do 8”. Inne profesjonalne elementy nowego werbla Pi obejmują stalowe obręcze DW 3.0 True-Hoops, system 3P butt plate pozwalający na ustawienie sprężyn w trzech pozycjach do wyboru, system strojenia True-Pitch 50, sprężyny True-Tone o 20 zwojach oraz naciągi DW Drum by Remo.

Maszynka Mini MAG Throw-Off

Mówi John Good: „Chcieliśmy zaprojektować nowy osprzęt, który pozwoliłby nam na dostosowanie się do mniejszych głębokości korpusów bębnów. Rich Sikra i jego zespół projektowy wykonali znakomitą robotę przy nowych lugach i maszynce Mini MAG. Zaprojektowaliśmy nawet nowy znaczek Collector’s, który pasuje do tych bębnów. Wielu naszych czołowych artystów interesuje się nowymi i niepowtarzalnymi brzmieniami; a werbel Pi ma swój własny dźwiękowy charakter. Jest bardzo czuły a jego charakterystyka tonalna zależy od materiału z którego wykonano korpus. To prawdziwy shotgun! Mam na myśli to, że jest naprawdę głośny."

Zaskakująco głośny werbel Pi ma zakres strojenia szerszy niż oczekiwano, co nadaje jego brzmieniu wiele ciała, jak na tak płytki bęben. Szybki i przenikliwy, z suchymi, wyraźnymi czystymi tonami podstawowymi, Pi oferuje alternatywne brzmienie werbla dedykowane dla współczesnych perkusistów poszukujących idealnego werbla pomocniczego.

http://www.dwdrums.com/

Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.