Nowy werbel DW Collector’s Series Timekeeper

Dodano: 01.06.2020
Autor: Szymon Kubicki

DW Drums informuje o oficjalnej premierze najnowszego werbla Collector’s Series Timekeeper.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Trafna nazwa nowego instrumentu mówi sama za siebie. Korpus werbla zdobią drewniane inkrustacje przedstawiające cyferblaty oraz zębatki charakterystyczne dla budowy zegarków. O skali precyzyjnego rzemiosła DW świadczy liczba pojedynczych drewnianych elementów, użytych do wykonania zdobień. Każdy z 351 elementów został laserowo wycięty z egzotycznego drewna, pomalowany i ręcznie, starannie dopasowany do zewnętrznej okleiny o grubości 1/36”, wieńczącej korpus z czystego drewna amarantowego.

Za wiodący motyw werbla Timekeeper odpowiada oczywiście John Good: "Niektórzy z moich ulubionych perkusistów właśnie to robią. Trzymają się czasu. I robią to w sposób godny podziwu. Ci często niedoceniani bębniarze grają dla piosenek. To frazes, ale jakże trafny. Timekeeper składa hołd tym muzykom."

Werbel DW Collector’s Series Timekeeper został wykonany w kalifornijskim Custom Shopie marki. Korpus zbudowano z jedenastu warstw czystego amarantu z pionowym układem słojów (VLT - Vertical Low Timbre). Na profesjonalny osprzęt instrumentu składają się m.in. customowe obręcze True-Hoops, ozdobione pierścieniem ze sztucznej skóry, sprężyny True-Tone, maszynka MAG throw-off z systemem 3P do szybkiej regulacji poziomu naciągu sprężyn, gwarantujące dokładne strojenie lugi True-Pitch 50 Tuning oraz naciągi DW by Remo. Werbel cechuje się rozmiarem 6,5x14” oraz wykończeniem Antique Bronze z inkrustacjami z palisandru Santos.

Choć marka nazywa "Timekeeper" "grywalnym dziełem sztuki", John Good twierdzi: "Naszym celem było stworzenie werbla, który nie będzie jedynie pamiątką - został on zaprojektowany do grania. Myślę, że drewno amarantowe jest świetnym wyborem na główny werbel, przeznaczony do częstego użycia i wkrótce zobaczymy, jak coraz więcej perkusistów odkrywa niezwykłe tego materiału."

DW Collector’s Series Timekeeper dostarczany jest wraz z futerałem Deluxe, a jego amerykańska cena wynosi 2307 dolarów.

http://www.dwdrums.com/

Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.