Nowy werbel DW Collector’s Series Timekeeper

Dodano: 01.06.2020
Autor: Szymon Kubicki

DW Drums informuje o oficjalnej premierze najnowszego werbla Collector’s Series Timekeeper.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Trafna nazwa nowego instrumentu mówi sama za siebie. Korpus werbla zdobią drewniane inkrustacje przedstawiające cyferblaty oraz zębatki charakterystyczne dla budowy zegarków. O skali precyzyjnego rzemiosła DW świadczy liczba pojedynczych drewnianych elementów, użytych do wykonania zdobień. Każdy z 351 elementów został laserowo wycięty z egzotycznego drewna, pomalowany i ręcznie, starannie dopasowany do zewnętrznej okleiny o grubości 1/36”, wieńczącej korpus z czystego drewna amarantowego.

Za wiodący motyw werbla Timekeeper odpowiada oczywiście John Good: "Niektórzy z moich ulubionych perkusistów właśnie to robią. Trzymają się czasu. I robią to w sposób godny podziwu. Ci często niedoceniani bębniarze grają dla piosenek. To frazes, ale jakże trafny. Timekeeper składa hołd tym muzykom."

Werbel DW Collector’s Series Timekeeper został wykonany w kalifornijskim Custom Shopie marki. Korpus zbudowano z jedenastu warstw czystego amarantu z pionowym układem słojów (VLT - Vertical Low Timbre). Na profesjonalny osprzęt instrumentu składają się m.in. customowe obręcze True-Hoops, ozdobione pierścieniem ze sztucznej skóry, sprężyny True-Tone, maszynka MAG throw-off z systemem 3P do szybkiej regulacji poziomu naciągu sprężyn, gwarantujące dokładne strojenie lugi True-Pitch 50 Tuning oraz naciągi DW by Remo. Werbel cechuje się rozmiarem 6,5x14” oraz wykończeniem Antique Bronze z inkrustacjami z palisandru Santos.

Choć marka nazywa "Timekeeper" "grywalnym dziełem sztuki", John Good twierdzi: "Naszym celem było stworzenie werbla, który nie będzie jedynie pamiątką - został on zaprojektowany do grania. Myślę, że drewno amarantowe jest świetnym wyborem na główny werbel, przeznaczony do częstego użycia i wkrótce zobaczymy, jak coraz więcej perkusistów odkrywa niezwykłe tego materiału."

DW Collector’s Series Timekeeper dostarczany jest wraz z futerałem Deluxe, a jego amerykańska cena wynosi 2307 dolarów.

http://www.dwdrums.com/

Quiz - MORE REMO
1 / 12
Jak nazywają się naciągi do cichego grania?
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"