DW prezentuje werble Space Carbon

Dodano: 16.09.2020
Autor: Szymon Kubicki

Firma DW Drums wprowadziła do oferty nową linię werbli Collector’s Series Space Carbon mającą być alternatywą dla tradycyjnych instrumentów z korpusami z drewna i metalu.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Wszechstronne właściwości włókna węglowego sprawiły, że ten kompozytowy materiał zyskał legendarną reputację wśród wybitnych perkusistów różnych gatunków muzycznych. Jego imponujący stosunek wytrzymałości do wagi w połączeniu z nieporowatym, podobnym do szkła odbiciem sprawiają, że jest to doskonały materiał do budowy werbli, zapewniający jasność, artykulację, głośność, projekcję i zakres dynamiczny. Jak zapewnia DW, jego unikalne właściwości tonalne oferują zupełnie inną jakość dźwięku niż bębny metalowe lub drewniane.

John Good: "Te bębny przynoszą coś zupełnie innego niż wszystkie gatunki drewna, które wypróbowałem, czy też rodzaje korpusów metalowych. Kiedyś użyliśmy nawet betonu! Przez lata wypróbowaliśmy wiele różnych materiałów, zarówno organicznych, jak i syntetycznych, ale ten ma swój własny charakter. Wielkie dzięki dla naszego dobrego przyjaciela Jima Keltnera za zasugerowanie nam tego kierunku, to on jest Panem Eksperymentalnym!"

Używane w prywatnym sektorze kosmicznym włóko węglowe, któremu nadano nazwę Space Carbon zostało zastosowane do budowy korpusów werbli DW w najpopularniejszych rozmiarach (6,5 x 14” i 5,5 x 14”) oraz w nowym werblu Pi (3,14 x 14”). Instrumenty są budowane ręcznie w kalifornijskim Custom Shopie marki i mogą zostać zamówione w każdej dostępnej wersji hardware - chrom, chrom satynowy, nikiel, czarny nikiel i złoto. Osprzęt z najwyższej półki obejmuje maszynkę MAG lub Mini MAG Throw-Off, system 3P butt plate pozwalający na ustawienie sprężyn w trzech pozycjach do wyboru, system strojenia True-Pitch 50, obręcze True-Hoops, sprężyny True-Tone i naciągi DW by Remo.

http://www.dwdrums.com/

Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.