Drum Day LA - podsumowanie nowości DW, PDP, Gretsch i Latin Percussion

Dodano: 16.02.2021
Autor: Szymon Kubicki

Na kanały YouTube marek należących do Drum Workshop trafiły już filmowe relacje z przeglądów nowości sprzętowych na 2021 rok

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Podczas darmowego livestreamu Drum Day LA, który odbył się 5 lutego, zostały zaprezentowane nowości marek należących do firmy Drum Workshop - DW, Gretsch Drums, PDP oraz Latin Percussion. Kto nie mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu na żywo ma okazję zapoznać się teraz z ofertą sprzętową, dzięki filmom, które trafiły na kanały YouTube poszczególnych marek.

John JR Robinson wraz z Johnem Goodem oraz Richem Sikrą i Connorem Lombardi prezentują nowości DW, a wśród nich nowe korpusy Purple Core Collectors series (ogrywane przez Thomasa Langa), nowe wykończenia zestawów Performance i Design, nowe werble (w tym Pi i sygnaturę Dave Grohla), a także m.in. stopki DW MFG ColorBoards z kolorowymi platformami i sprężyny werblowe. O oprawę artystyczną zadbał Tony Royster Jr., który zaprezentował nowy zestaw Design Series w wykończeniu Piano Black.

 

 

John Good w towarzystwie Russa Kunkela zabiera nas do kalifornijskiej fabryki marki w tym do showroomu z zestawem R40 Neila Pearta na honorowym miejscu.

 

Gospodarz stoiska PDP, Eric Hernandez, wraz z Brand Managerem marki Robem Deanem przybliżają nowy zestaw Twisted Ivory, który będzie dostępny tylko w 2021 roku, werble Concept Select Series a także hardware PDP - 700 series, 800 series i Concept series.

 

Nowości Gretsch zaprezentowali Gary Novak i Brand Manager marki Andrew Shreve. Wśród nich znalazły się werble sygnowane przez Keitha Carlocka i Gergo Borlai, werbel Full Range Series Black Nickel over Steel, spektakularne wykończenie Caribbean Twilight dla zestawów USA Custom i Broadkaster, świeżutka wersja Silver Mist Duco dla zestawu Brooklyn, Brooklyn Micro, który będzie dostępny w pełnej palecie kolorów swojego większego brata, a także limitowany Classic Renown 57 w wykończeniu Silver Oyster Pearl, którego brzmieniowe możliwości pokazał Chris Fryar.

 

Gary Novak przybliżył również nowości Latin Percussion, wraz z Brand Managerem Derekiem Zimmermanem. Wśród nich znalazły się Wood Tapa, Tambo-Rings i Tambo-Stick, cowbell Tommy'ego Lee, a także LP Barril De Bomba. A do tego występy Diego Alvareza, Stantona Moore'a oraz Camillo Molina i Marcosa Torresa.

 

http://www.dwdrums.com/
https://www.pacificdrums.com/
https://www.gretschdrums.com/
https://www.lpmusic.com/

 

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.