DW Custom Shop prezentuje korpusy Purple Core

Dodano: 09.02.2021
Autor: Szymon Kubicki

DW Custom Shop wprowadza do oferty nowy typ hybrydowego korpusu - Purple Core.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Korpusy Purple Core posiadają trzywarstwowy rdzeń z drewna amarantu (purpleheart), któremu towarzyszą - w zależności od wersji - wyselekcjonowane gatunki drewna - północnoamerykański klon cukrowy (hard rock maple), wiśnia lub mahoń. 9 warstwowe korpusy wykonane są wyłącznie z poziomych warstw drewna o pojedynczych, długich słojach, co przekłada się na złagodzenie napięć korpusu. Rezultatem jest, jak zapowiada firma, najniższa barwa dźwięku oferowana do tej pory w bębnach DW.

Kierunek usłojenia drewna w konstrukcji korpusu bębna perkusyjnego znacząco przyczynia się do jego charakterystyki brzmieniowej. Napięcie usłojenia drewna w pozycji poziomej nadaje bębnowi naturalną wytrzymałość i wyższe brzmienie. Orientacja pionowa, choć wpływa na obniżenie tonu, może wpływać na integralność i wytrzymałość drewna korpusu. John Good poświęcił wiele lat na badaniu, w jaki sposób połączyć różne typy usłojenia z różnymi kombinacjami gatunków drewna, aby uzyskać szerszy zakres możliwości tonalnych.

Amarant, jako drewno liściaste o dużej gęstości, jest jednym z gatunków, który może zostać użyty do budowy hybrydowego bębna z zachowaniem wewnętrzną integralności korpusu. Połączony z preferowanym, wyselekcjonowanym drewnem tonowym, jak klon, wiśnia czy mahoń oferuje szeroką gamę brzmień o dużej wszechstronności. Klon zapewnia maksymalny rezonans, projekcję i atak, wiśnia wiąże się z charakterystyczną melodyka o dużej klarowności i cieplejszą barwą w porównaniu z klonem. Mahoń jest bardziej miękki, podbija dolne pasmo i pozwala na uzyskanie głębszego, bogatszego i ciemniejszego tonu. Trójwarstwowe pierścienie wzmacniające korpusów Purple Core wpływają na bardziej skoncentrowany dźwięk i dalsze wzmocnienie integralności konstrukcji bębna.

Za stworzenie korpusów Purple Core odpowiada oczywiście John Good: "To dla nas wielki przełom. Od długiego czasu skupiliśmy się głównie na wykonaniu powłoki fornirów z krótkimi słojami, ale potrzebowałem czegoś, co jeszcze lepiej przetrwa próbę czasu. Charakterystyka amarantu na to pozwala. Tylko jedna, pozioma warstwa przez cały obwód korpusu pozwoliła na stworzenie bębna o niskiej częstotliwości brzmienia, ale a takiej mocy ataku i prezencji, jaką chcieliśmy osiągnąć. Nie mogę się doczekać, kiedy perkusiści i inżynierowie dźwięku przekonają się o tym na własne uszy."

Bębny z korpusami Purple Core będą oferowane przez kalifornijski Custom Shop marki w szerokiej ofercie rozmiarów, kolorów wykończenia i osprzętu.

Zalety korpusów Purple Core i ich różne konfiguracje prezentuje Thomas Lang:

 

http://www.dwdrums.com/

 

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.