Home Sweet Home: Tommy Lee w DW Drums

Dodano: 30.04.2020
Autor: Szymon Kubicki

Perkusista Mötley Crüe, Tommy Lee powrócił po latach do rodziny marki DW Drums.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Tommy Lee rozpoczął współpracę z DW w późnych latach '80 jako endorser stopy perkusyjnej firmy, a później jako jeden z pierwszych mainstreamowych, hardrockowych bębniarzy grał na zestawach DW Drums. Pierwszy z nich zabrał ze sobą w trasy w ramach promocji albumu "Dr. Feelgood", wystąpił on również w popularnej serii filmów DW American Dream na początku lat '90.

Czasy te wspomina założyciel DW, Don Lombardi, który poznał Tommy'ego Lee, gdy bębniarz odwiedził zakład firmy w celu wyregulowania pedału perkusyjnego. Czekając na gotową stopkę zasiadł za jednym z zestawów, nad którym pracował właśnie John Good. "Zaczął na nim grać i nie mógł przestać. Był pod ogromnym wrażeniem brzmienia tych bębnów. Wtedy w głowie zapaliła mi się lampka i uświadomiłem sobie, że Tommy reprezentował generację perkusistów, którzy nigdy nie mieli doświadczeń z ręcznie wykonywanymi bębnami." Wkrótce potem Lee kupił swój pierwszy zestaw DW, a rok później stał się oficjalnym endorserem marki.

"Powrót? Tak naprawdę nigdy nie odszedłem" - komentuje Tommy Lee, który dał się poznać m.in. jako jeden z najbardziej widowiskowych perkusistów wszech czasów. "Po prostu ruszyłem w małą podróż próbując nowych rzeczy. A mówiąc o nowych rozwiązaniach, do cholery przecież one brały początek w DW. Jestem maksymalnie zachwycony tą firmą i nowym sprzętem i z dumą mogę podzielić się z wami swoimi wrażeniami."

Planowana, amerykańska trasa koncertowa Mötley Crüe ma rozpocząć się latem (o ile do niej dojdzie, w związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z koronawirusem) i wówczas będzie można zobaczyć nowy zestaw Tommy'ego Lee w akcji. Na razie prezentuje się on następująco:

http://www.dwdrums.com/

Zdjęcie: Rob Shanahan

Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.