DW kupuje markę Slingerland!

Dodano: 26.11.2019
Autor: Szymon Kubicki

Firma Drum Workshop podjęła decyzję o nabyciu od Gibsona flagowej amerykańskiej marki perkusyjnej - Slingerland.

"Nie ulega wątpliwości, że Slingerland jest jedną z najważniejszych, amerykańskich marek perkusyjnych. Jest ona również bardzo bliska sercu mojego ojca, który grał na Slingerlandzie, podobnie jak wielu jego przyjaciół i znajomych perkusistów. Historia jest niezaprzeczalna." - mówi prezes Drum Workshop, Chris Lombardi, który przy okazji postanowił zrobić urodzinową niespodziankę swojemu ojcu, założycielowi DW, Donowi Lombardi.

 

Prezes Gibson Brands, Inc., James Curleigh: "W ciągu ostatnich miesięcy bardzo ciężko pracowaliśmy, aby oddać markę Slingerland w dobre ręce. Teraz mogę z dumą i radością powiedzieć, że nowym właścicielem Slingerlanda zostało DW. Wszyscy w Gibsonie chcieliśmy podziękować Chrisowi za wytrwałość, teraz mamy już pewność, że Slingerland trafił pod właściwy adres".

Założona przez Henry'ego Heanona Slingerlanda manufaktura instrumentów rozpoczęła produkcję bębnów w stanie Illinois w 1928 roku i do dziś pozostaje jedną z ulubionych marek entuzjastów vintage'owych bębnów. Wśród artystów grających na zestawach firmy byli m.in. tak legendarni perkusiści, jak Buddy Rich, Gene Krupa i Louie Bellson. Slingerland pozostawał firmą rodzinną przez ponad 60 lat, jednak w latach '70 i '80 kilkukrotnie zmieniał właścicieli. W 1994 roku Gretsch, zarządzający wówczas marką sprzedał ją firmie Gibson Musical Instruments, która posiadała Slingerlanda w swoim portfolio aż do teraz.

Szczegóły umowy kupna zawartej między Drum Workshop a Gibson Brands nie są znane. Slingerland dołącza do grona innych marek będących w posiadaniu DW: DW Drums, Gretsch Drums, Latin Percussion, Pacific Drums and Percussion i Ovation Guitars. Jak zapowiada nowy właściciel, w kolejnych latach światło dzienne ujrzy nowa generacja instrumentów z logo Slingerland.

http://www.dwdrums.com/

Quiz – Prawda czy fałsz?
1 / 12
Black Sabbath zagrało w Polsce przynajmniej jeden koncert z Billem Wardem za bębnami.
Dalej !