DW DRUMS wchodzi w skład Roland Corporation!

Dodano: 14.09.2022
Autor: Magazyn Perkusista

12 września świat muzyczny obiegła informacja, że firma Roland Corporation zakupiła akcje firmy DW Drum Workshop Inc., stając się tym samym jej właścicielem.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Jest to z pewnością jedna z największych transakcji w świecie perkusyjnym w XXI wieku. Jednak w praktyce, przez najbliższe miesiące, nie powinna być zupełnie odczuwalna przez ostatecznego odbiorcę.

Za to w przyszłości można liczyć na ciekawe pomysły, których zawsze było pełno w DW, a teraz wspierane będą dodatkowo możliwościami Roland Corporation.

DW i Roland

W skład grupy Drum Workshop Inc. wchodzą, m.in. marki: DW Drums, PDP, LP, Gretsch, przez co jest to najpotężniejsza na świecie firma produkująca zestawy perkusyjne. DW posiada również cały arsenał znaków towarowych związanych z poszczególnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi perkusji. Jest z pewnością jednym z bardziej innowacyjnych konstruktorów bębnów.

Firma Roland to największy na świecie gigant perkusji elektronicznych. Można się pokusić o stwierdzenie, że to właśnie Roland wytycza trendy i wskazuje kierunki rozwoju tego segmentu. Jest także swoistym punktem odniesienia dla innych producentów w kwestii dostosowania ceny do jakości produktów.

Co dalej z DW?

Firma DW Drums będzie funkcjonować w dotychczasowy sposób, bez żadnych zakłóceń i zmian personalnych. Na czele firmy stoją wciąż Don Lombardi, jego syn Chris Lombardi oraz główny konstruktor John Good. Firma ma pełną niezależność w kwestii tworzenia kolejnych instrumentów i akcesoriów. W tym roku marka DW obchodzi 50 rocznicę istnienia.

W tej chwili ciężko cokolwiek przewidzieć, ale zapewne, w niedalekiej przyszłości, pojawią się wspólnie tworzone instrumenty.

Wpływ zmian na Polskę?

Teoretycznie, wchłonięcie DW przez Roland nie powinno mieć większego wpływu na dostępność marek w Polsce. Ewentualny wzrost cen należy przypisać bardziej inflacji niż zamierzonym działaniom właścicieli. Mimo wszystko, może dojść do pewnych zmian organizacyjnych, ponieważ obecnym dystrybutorem grupy DW Drums jest firma GEWA, która bardzo mocno promuje swój autorski projekt Gewa Digital Drums, będący bezpośrednią konkurencją do produktów Roland.

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.