DW Drums w Polsce – wyjaśniło się, jak to wygląda!

Dodano: 04.07.2024
Autor: Magazyn Perkusista

Ostatnie miesiące wydawały się być nieco chaotyczne w kwestii dystrybucji marki DW Drums w Europie. Proces trwał i mamy efekty.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Firma DW odsprzedała prawa do marki Gretsch firmie Gewa. Gewa była jednak wciąż oficjalnym dystrybutorem DW w Europie. Dodatkowo wprowadziła na rynek własne bębny elektroniczne wysokiej jakości, tymczasem DW zostało wykupione przez Roland, czyli giganta bębnów elektronicznych, dodatkowo stworzyło własne elektroniki DWe. Jeżeli ktoś w tej plątaninie interesów ma problemy z połączeniem wszystkich wątków ze sobą, to można sprowadzić to do jednego zwrotu – sytuacja patowa. Ale tylko z pozoru, patrząc z zewnątrz, ponieważ cały czas trwał proces transformacji. Wreszcie z dniem 4 lipca sprawa stała się jasna, przynajmniej co do najważniejszego.

Dystrybucja DW Drums i PDP w Europie

DW Drums wydało oświadczenie, w którym wyjaśnia, jak z dniem 4 lipca prezentuje się dystrybucja marki DW w Europie. A wszystko to przy okazji wprowadzenia na rynek wspomnianych bębnów elektro-akustycznych DWe. Cytując dosłownie polską wersję (takowa się pojawiła, co jest efektem wielu miesięcy nacisków na informacje o statusie naszego rynku - przyp. Maciej Nowak), oświadczenia, jakie zostało przesłane do mediów oraz wszystkich zainteresowanych: „Od 1 lipca Roland Europe Group (REG) przejęła europejską dystrybucję produktów DW i PDP (w tym DWe) od wieloletniego partnera DW, firmy GEWA GmbH. Ta zmiana w europejskiej społeczności perkusyjnej sprawi, że REG skoncentruje się na rozwoju marek w Europie.” David Vazquez, CEO Roland Europe Group, powiedział: "Cieszymy się, że możemy przejąć zarządzanie tymi markami premium na rynku europejskim i zobowiązujemy się do dalszego zapewniania doskonałego poziomu usług i wsparcia, którego oczekują klienci DW".

Obecność DW Drums i PDP w Polsce

Sprawa wydaje się być więc w miarę jasna, chociaż nasuwa się sporo pytań co do struktur, promocji, serwisu, wsparcia artystów, kontaktów i innych działań. To zapewne powoli będzie kształtować się na przestrzeni kilku kolejnych miesięcy. Niemniej, nie oczekujemy specjalnej wylewności, a raczej typowej koncentracji marki na liczbach w mediach społecznościowych.

W związku z taką formą bezpośredniej dystrybucji (pominięcie osoby dystrybutora) firma przedstawia listę oficjalnych dilerów w Europie. Wygląda ona >TAK. Z chwilą publikacji niniejszej informacji jest tam, póki co, jedynie jeden polski sklep – Pro Drum (Warszawa, Kraków), ale zapewne w szybkim czasie powiększy się o kolejne.

 

Bębny DWe

DW Drums bardzo mocno skupia się na swoich bębnach elektronicznych, które przedstawiane są jako najlepsze na świecie i pierwsze w historii w formie bezprzewodowej. Firma zatrudniła już konkretną grupę perkusistów, którzy mają za zadanie promować instrumenty, nazywając ich użytkownikami. Są to bębniarze koncertowi: Pat Mastelotto, Tony Roster Jr., Jay Lane. A także perkusiści sesyjni, jak: Trevor Lawrence Jr, J.R. Robinson, Curt Bisquera, chociaż trzeba przyznać, że co do pracy studyjnej udział tych perkusji jest bardzo zastanawiający.

Do tej pory zeszłoroczna nowość była dostępna jedynie w Ameryce Północnej, Australii i Japonii, teraz także Polacy mogą tłumnie ruszyć do sklepów.

Foto: DW Drums

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.