Mocne uderzenie polskich artystów Aquarian Drumheads!

Dodano: 29.07.2023
Autor: Magazyn Perkusista

Perkusiści metalowi są dobrą rekomendacją wytrzymałości produktów perkusyjnych. Mocne grono Polaków zaprezentowała firma Aquarian.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

I to mocne dosłownie, a mówimy tu oczywiście o producencie naciągów, czyli sprzęcie, na którym perkusiści ekstremalni biegają wyjątkowo często, nawet gdy nie za każdym razem robią to mocno. Towar od zawsze deficytowy, a ostatnio też dość drogi. Szczególnie, kiedy mówimy o mocno zapracowanych bębniarzach.

Drugą sprawą jest też fakt – co może niektórych zaskoczyć – że nasi muzycy nie do końca pamiętają by naciskać na to, żeby podkreślić swoją obecność na oficjalnych stronach producentów sprzętu, z którym współpracują. Aquarian wśród firm naciągowych jest tu chlubnym wyjątkiem, bo mamy komplet.

Polscy artyści Aquarian Drumheads

Tym razem współpraca muzyków z dystrybutorem zaowocowała piękną falą trzech młodych polskich artystów metalowych. Są nimi Michał Andrzejczyk znany chociażby z Vader, Daniel Rutkowski grający w Hate oraz Krzysztof Klingbein mający w swoim dorobku wiele działań jako sideman, podobnie jak koledzy, w zespołach jeżdżących po całym świecie. Tym samym panowie przypieczętowali swoją współpracę z producentem naciągów.

Profile polskich artystów na stronie AQUARIAN DRUMHEADS:

MICHAŁ ANDRZEJCZYK

DANIEL RUTKOWSKI

KRZYSZTOF KLINGBEIN

Z naszych ustaleń wynika, że w niedalekiej przyszłości pojawią się kolejne polskie nazwiska!

Firma Aquarian Drumheads

Amerykański producent naciągów perkusyjnych. Firma została założona w 1980 roku przez nieżyjącego już uznanego perkusistę big bandowego Roya Burnsa. Jego partnerem biznesowym, zajmującym się kwestiami technologicznymi był Ron Marquez. Firma posiada pełną paletę produktów w różnych wykończeniach i grubościach. Jedną z bardziej znanych serii jest chociażby basowy Super Kick znany ze swej wytrzymałości i głębi brzmienia. Użytkownikami Aquarian Drumheads są m.in.: Eric Moore, Jack DeJohnette, Mike Johnston czy Tommy Clufetos

 

Oficjalnym dystrybutorem produktów Aquarian Drumheads w Polsce jest firma Music Info z Krakowa

Profil Facebook AQUARIAN DRUMHEADS POLSKA

 

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.