Michał Andrzejczyk artystą Sabian

Dodano: 13.03.2023
Autor: Magazyn Perkusista

Bębniarz zespołu Vader został oficjalnie nowym użytkownikiem kanadyjskiego giganta talerzowego.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Marki Sabian nie trzeba bliżej przedstawiać, jest jednym z czołowych producentów talerzy perkusyjnych. W Polsce z blach Sabian korzystają m.in. Cezary Konrad, Michał Dąbrówka, Oskar Podolski, Igor Falecki czy Tomasz Machański. Teraz do grona artystów dołącza Michał Andrzejczyk z legendy polskiego death metalu Vader. Muzyk skomentował: "Marka Sabian od zawsze była mi bardzo bliska. Szeroki wachlarz modeli umożliwia mi szczegółowe dobranie talerzy pod konkretne wymagania. Moim faworytem jest AA Holy China, z którą miałem do czynienia już wcześniej i w swojej kategorii nie ma sobie równych. Talerze Sabian nadają się świetnie zarówno w studiu, jak i na koncertach oraz sprawdzają się w każdym stylu muzycznym. To czyni je uniwersalnymi i sprawia, że mają szerokie spektrum zastosowań.

Wybór talerzy

Perkusista wybierał ze sztandarowych serii Sabian i zdecydował się na jaśniejsze blachy, co ma uzasadnienie w przypadku gęstego, ciemnego brzmienia w jakim bębni. Michał mówi: „Lubię stopniowo eksplorować brzmienia i poznawać pełne możliwości każdego talerza, więc na początek wybrałem podstawowy zestaw.”

Muzyk zdecydował się na:

  • AAX Heavy ride 20"
  • AAX Medium hi-hat 14"
  • AAX X-Plosion crash 17"
  • AAX X-Plosion crash 19"
  • AA Holy china 17"
  • AA Holy china 19"
  • AAX Mini china 12"

Na koniec dodaje: „Cieszę się, że mogę dołączyć do rodziny Sabiana i nie mogę się doczekać, aż przetestuję nowe blachy w warunkach bojowych na trasie."

Dystrybutorem marki Sabian w Polsce jest krakowska firma Music Info. 

Foto: Weronika Małecka 

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.