Rusza „Galeria Sław Polskiej Perkusji”!

Dodano: 18.05.2024
Autor: Magazyn Perkusista

Międzyzdroje mają swoją Promenadę Gwiazd, w Opolu jest Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki. W Bydgoszczy powstaje galeria perkusyjnych sław, zasłużonych dla polskich bębnów.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Festiwal Drums Fusion jest jedną z wizytówek Bydgoszczy, miasta, które zawsze mocno dawało znać o sobie na polskiej mapie perkusyjnej. Wielodniowe wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz i z roku na rok systematycznie się rozwija, obejmując coraz szerzej jakże obszerny świat rytmu i pulsu.

Galeria Sław Polskiej Perkusji

W tym roku organizatorzy zdecydowali się powołać nową „markę” w ramach festiwalu, jaką jest Galeria Sław Polskiej Perkusji. Miejsce, gdzie co roku wprowadzani będą kolejno najbardziej zasłużeni dla polskiej sceny muzycznej perkusiści i perkusistki.

Jest to efekt inicjatywy środowiska perkusyjnego, gdzie już od jakiegoś czasu pojawiały się głosy mówiące o powołaniu podobnej instytucji. Rok 2024 jest zatem rokiem założycielskim! Nad działaniem Galerii czuwa kapituła, której szeregi z roku na rok będą się stopniowo poszerzać. Galeria ma wychodzić daleko poza akademickie środowisko perkusyjne i doceniać artystów, którzy swoją aktywnością wryli się mocno w szeroką świadomość sympatyków gry na bębnach, byli lub wciąż są wielką inspiracją do tego by chwycić za pałki i usiąść za zestaw, ale nie tylko. Galeria - z resztą zgodnie z ideą Drums Fusion - ma obejmować szeroko pojęty świat rytmu. 

Pierwsi wprowadzeni?

O tym dowiemy się wszyscy 2 czerwca w Bydgoszczy, podczas ceremonii otwarcia, przed koncertem Ala Di Meola. Zostaną przedstawione trzy sylwetki artystów, którzy będą pierwszymi perkusyjnymi sławami zasiadającymi w Galerii.

Magazyn Perkusista jest patronem Galerii.
Patronem technicznym jest firma Istanbul Agop.

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.