Nagrywanie video - kilka podpowiedzi

Dodano: 30.04.2019
Autor: Bartek „Szopix” Czerniachowski

Jeżeli chodzi o nagrywanie tzw. drumcamów, czyli filmów perkusyjnych, nie ma w Polsce lepszego eksperta niż Bartek „Szopix” Czerniachowski. Perkusista zespołu Agnieszki Chylińskiej oprócz umiejętności perkusyjnych znany jest z niezwykle pomysłowych zdjęć i filmów dokumentujących jego grę. Prezentujemy zatem kilka porad w temacie nagrywania video prosto od Szopixa.

Temat nagrywania drumcoverów lub jak kto woli drumcamów poruszałem na łamach Perkusisty w 2015 roku (artykuł dostępny na stronie magazynperkusista.pl). Minęły 3-4 lata i tak naprawdę znaczenie jest to samo – kamera plus perkusja plus dźwięk plus obraz daje nam drumcam. Takie proste, a jednak. Wielu z tym sobie radzi, a wielu ciągle popełnia błędy, na które 3 lata temu można było machnąć ręką i powiedzieć: „Aaa, dobra, może być”, ale czasy się na tyle zmieniły, że warto wprowadzić poprawki.

W ostatnim czasie, czyli przez jakieś 2 lata, grywam więcej koncertów, dlatego bardziej skupiłem się na nagrywaniu wersji koncertowych. Mam taką możliwość, więc czemu tego nie wykorzystać. W takiej sytuacji sprawę trzeba podzielić na nagranie ze sceny, gdzie można w fajny sposób zrobić klip dla swojej kapeli, pokazać ruch sceniczny i żywiołowość publiczności, zabawę z nią.

Druga opcja to właśnie tradycyjny film perkusyjny, we własnej kanciapie, którą dobrze znamy. Ewentualnie studio nagraniowym, tutaj obraz będzie bardzie statyczny, a kamery w większości pokazują nasza pracę przy zestawie.

Ten artykuł przeczytasz jedynie w ramach pełnego dostępu cyfrowego. Dołącz do grona naszych czytelników i korzystaj z pełnej zawartości serwisu!
Perkusista - online
Promocja! Miesiąc za "piątaka"
Quiz - MORE REMO
1 / 12
Jak nazywają się naciągi do cichego grania?
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"