Śląski Festiwal Perkusyjny 2019 (pełna relacja)

Dodano: 21.01.2020

Zeszłoroczny sukces festiwalu oraz zapowiedziany zestaw artystów na ten rok rozbudzały wyobraźnię i dawały wielkie nadzieje na wspaniałą perkusyjną zabawę. Czy aby na pewno było to perkusyjne wydarzenie roku 2019?

Podobnie, jak przy okazji pierwszej edycji, gościliśmy w Chorzowskim Centrum Kultury, które na dobre zaczęło tętnić perkusyjnym życiem już dzień przed festiwalem. Kolejni wykonawcy pojawiali się ze swoimi opiekunami lub asystentami. Rozpoczęło się wielkie rozstawianie bębnów i próby dźwięku. Podniosła atmosfera wymieszana ze skupieniem, ale też dużym spokojem i świadomością celu, do jakiego wszyscy dążyli. To dawało lekki luz i oddech, który świetnie zbalansował się z koncentracją i chęcią dopieszczenia wszystkich detali.

Oprócz prób dźwięku nagrywano także przerywniki, które miały wypełnić lukę między występami perkusistów i służyć jako zapowiedzi kolejnych koncertów. Tu włączyła się kreatywność i umiejętność improwizacyjna, która przełożyła się na dużą dawkę humoru. Artyści wymieniali się obserwacjami i doświadczeniem. Jakże niesamowitym jest widzieć, jak Ash Soan razem z Derekiem Roddym dyskutują nad zestawem Daliego Mraza, który to akurat ucina sobie pogawędkę z Michałem Dąbrówką!

Ten artykuł przeczytasz jedynie w ramach pełnego dostępu cyfrowego. Dołącz do grona naszych czytelników i korzystaj z pełnej zawartości serwisu!
Perkusista - online
Promocja! Miesiąc za "piątaka"
Quiz – Co wiesz o Sabian?
1 / 16
Na rozgrzewkę - Sabian jest firmą…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"