Śląski Festiwal Perkusyjny 2019 (pełna relacja)

Dodano: 21.01.2020

Zeszłoroczny sukces festiwalu oraz zapowiedziany zestaw artystów na ten rok rozbudzały wyobraźnię i dawały wielkie nadzieje na wspaniałą perkusyjną zabawę. Czy aby na pewno było to perkusyjne wydarzenie roku 2019?

Podobnie, jak przy okazji pierwszej edycji, gościliśmy w Chorzowskim Centrum Kultury, które na dobre zaczęło tętnić perkusyjnym życiem już dzień przed festiwalem. Kolejni wykonawcy pojawiali się ze swoimi opiekunami lub asystentami. Rozpoczęło się wielkie rozstawianie bębnów i próby dźwięku. Podniosła atmosfera wymieszana ze skupieniem, ale też dużym spokojem i świadomością celu, do jakiego wszyscy dążyli. To dawało lekki luz i oddech, który świetnie zbalansował się z koncentracją i chęcią dopieszczenia wszystkich detali.

Oprócz prób dźwięku nagrywano także przerywniki, które miały wypełnić lukę między występami perkusistów i służyć jako zapowiedzi kolejnych koncertów. Tu włączyła się kreatywność i umiejętność improwizacyjna, która przełożyła się na dużą dawkę humoru. Artyści wymieniali się obserwacjami i doświadczeniem. Jakże niesamowitym jest widzieć, jak Ash Soan razem z Derekiem Roddym dyskutują nad zestawem Daliego Mraza, który to akurat ucina sobie pogawędkę z Michałem Dąbrówką!

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.