Wykop: Igor Falecki

Dodano: 03.03.2020
Autor: Artur Baran

Igor był jednym z bohaterów Śląskiego Festiwalu Perkusyjnego. Tam też mogliśmy dokładnie obejrzeć jego zestaw i wyciągnąć pewne wnioski z tym związane. Czym się wyróżnia? Jak dostosowuje sprzęt do swoich potrzeb?

Jako osobowość perkusyjna Igor jest gościem wielu festiwali w całej Europie. W takich okolicznościach występuje na scenach solo, gdzie gra pod specjalnie dobrane i przygotowane podkłady perkusyjne. Tutaj także musimy zwrócić uwagę na to, z jaką muzyką Igor obcuje na co dzień. Jest to w dużej mierze nowoczesne granie, bardzo gęste, ale dające sporą przestrzeń do improwizacji. Biorąc pod uwagę fascynacje młodego muzyka dostajemy sporo karabinowych serii, a to znów zmusza do doboru odpowiednich instrumentów, które rozbujane w ogniu walki nie zmienią się w jedną gęstą nierozpoznawalną masę.

Bębny w wersji mahoniowo-klonowej z przezroczystymi naciągami dają jasne i ciepłe brzmienie z mocnym atakiem. Rozmiary klasyczne w wersji rozszerzonej od 8” tomu. Bębny szybkie i dynamiczne. Wyregulowane w razie potrzeby żelkami tłumiącymi. Dwa werble wydają się oczywistym rozwiązaniem, chociaż co ciekawe, Igor używa obu w rozmiarach 14”, a wydawałoby się, że pokusi się np. o 12”.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.