Skład tegorocznego Caban Drummer Fest

Dodano: 14.07.2023
Autor: Magazyn Perkusista

Chrzanowski festiwal perkusyjny podał kompletną listę artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Caban Drummer Fest już na stałe wszedł w kalendarz perkusyjnych imprez w Polsce. Miejscem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie (woj. małopolskie), dysponujący świetną, idealnie skrojoną pod festiwal salą widowiskową. Organizatorzy przez lata konsekwentnie budowali wizerunek imprezy, która obecnie może służyć jako wzór i wizytówka regionalnych działań.   

Co roku przedstawiany jest interesujący miks uznanych osobowości rodzimej sceny oraz mniej znanych, ale bardzo obiecujących perkusistów. W tym roku obsada jest w całości niezwykle mocna i bardzo różnorodna, co także jest charakterystyczne dla festiwalu.

Skład Caban Drummer Fest 2023

23 września w chrzanowskim MOKSiR wystąpią:

Dariusz „Daray” Brzozowski – obecnie perkusista Hunter, Black River, ale też norweskiej legendy black metalu Dimmu Borgir. Szlifował swój warsztat w Vader. Oficjalny użytkownik bębnów Tama, blach Meinl, pałek Wincent oraz naciągów Remo.

- Igor Falecki – jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich perkusistów na świecie. Współpracował m.in. z Krzesimirem Dębskim czy JIMEK. Oficjalny perkusista marek DW Drums, talerzy Sabian, pałek Vic Firth i naciągów Remo. Komponuje i produkuje. 

Maciej Gołyźniak – perkusista wielogatunkowy, obecnie w zespołach Renaty Przemyk i Natalii Nykiel. Współpracował z Moniką Brodką, Sorry Boys czy Lion Shepherd. Autor dwóch solowych albumów jazzowych. Perkusista bębnów Sonor, talerzy Zildjian.

- Wiktoria Jakubowskajedna z najbardziej zapracowanych perkusistek w Polsce: Karaś/Rogucki, Ofelia, Paulina Przybysz, Kasia Lins, The Dumplings, Julia Wieniawa, Jerry & The Pelican System, Aga Bigaj. Kompozytorka i flecistka. Oficjalna perkusistka bębnów Sonor oraz Impression Cymbals. 

 

Magazyn Perkusista jest oficjalnym patronem medialnym wydarzenia.

Bądź na bieżąco: CABAN DRUMMER FEST

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.