Wykop: Dariusz Daray Brzozowski

Dodano: 02.10.2018

Najnowsza płyta Dimmu Borgir oznacza, że Darka w najbliższych miesiącach ciężko będzie złapać na piwo.

Bębniarz zakończył trasę z Hunterem, w międzyczasie stworzył nowe dźwięki do Black River, ale to właśnie Dimmu przeciągnie go po całym świecie i nie będą to koncerty w ciasnych klubach. Na czym Daray gra? Zobaczmy, jak wygląda jego zestaw bębnów.

BĘBNY

Całość Tama. Zestaw koncertowy to Tama Starclassic B/B w układzie: 22”x18” dwie centralki, tomy 10”x8”, 12”x9”, 14”x11”, floor tomy 16”x16” i 18”x16”. Najczęściej używany werbel to S.L.P. Black Brass (korzysta również z Vintage Hammered Steel i Soundworks Steel w wersji na 6,5”). W studio podczas nagrywania płyty Daray korzystał z bębnów Tama Star w tych samym konfiguracjach korpusów, dodał do tego gong bass.

BLACHY

Od lat Meinl. W wersji koncertowej sprawdzają się najlepiej Meinl Classics Custom Dark z ridem Byzance Brilliant Heavy Hammered ride 22” (na zdjęciu niekontynuowana seria MB20, której niektóre talerze wylądowały właśnie w serii Byzance Brilliant, w tym wspominany ride). W studio, gdy panuje większa kultura dźwięku, Daray kieruje się w stronę talerzy Meinl Byzance tak, jak to było na nagraniach Dimmu Borgir.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.