Wykop: Jon Theodore

Dodano: 17.07.2018

Obecny perkusista Queens Of The Stone Age prezentuje swój nowy zestaw Vistalite.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Jon znany jest także z kilkuletniej współpracy w The Mars Volta, z którymi nagrał trzy pierwsze albumy. Teraz koncentruje się na nieustającej promocji najnowszego album zespołu pt. Villains.

Tak Jon Theodore wspomina zeszłoroczną sesję nagraniową: „Zestaw zmieniał się za każdym razem. To jest piękno nagrań Queens. Nie ma ani jednej nuty czy uderzenia na płycie, które nie byłoby rozpatrywane. Bębny zmieniały się w każdej piosence, różne centralki, werble i tomy. Jest też legenda o dogrywaniu talerzy, co jest prawdą. Ronson (Mark, producent) ma swój zestaw z Uptown Funk (piosenka z Bruno Marsem) w postaci starego Ludwiga. Josh (Homme, lider QOTSA) ma kilka zaufanych bębnów, które były na wielu nagraniach Queens i krążyły gdzieś dookoła z tymi samymi, niezmienianymi przez 100 lat naciągami. To był prawdziwy mix i walka z dopasowaniem. Obecnie mam nowiutki zestaw Ludwig Vistalite, który jest zabójczy.”

Zestaw Jona

Bębny - Ludwig Vistalite:
22”x14” bass drum
13”x9” rack tom
16”x16” floor tom
18”x16” floor tom
14”x6˝” werbel Supraphonic Chrome Over Brass

Talerze - Zildjian:
14” K Light hi-hats
19” A Medium Thin crash (x2)
22” K ride
17” K China stacked with a ZXT Trashformer

Plus
Latin Percussion
Naciągi Remo
Pałki Vic Firth 5B

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.