Silesia Drum – uznany sklep z nowym szyldem

Dodano: 24.02.2022
Autor: Magazyn Perkusista

Sklep z siedzibą w Chorzowie jest jednym z czołowych polskich dilerów sprzętu perkusyjnego, który swoim działaniem obejmuje też zamówienia spoza Polski.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Silesia Drum


Do tej pory znany jako Śląskie Centrum Perkusyjne, zmienia nazwę na Silesia Drum. Ruch bardzo stanowczy, ale wydaje się być logiczny i w zasadzie był kwestią czasu, w przypadku dynamicznie rozwijającej się placówki, która powstała w 2010 roku.

O powody zmiany zapytaliśmy właściciela sklepu Wojtka Węglarczyka: „Wcześniejsza nazwa sprawiała trudności w przypadku zagranicznych klientów, podobnie było z tworzeniem materiałów wewnętrznych np. drukowanie naklejek sklepu lub haftowanie nazwy na materiałach - zbyt długie logo z wieloma detalami. Dosłowne tłumaczenie nazwy nie miało sensu, bo w każdym języku brzmiało to inaczej i bardzo obco dla pozostałych, trzeba więc było znaleźć uniwersalną, reprezentującą region. Stąd nazwa Silesia Drum.”

Przyznajemy, że także w naszej redakcji, w przypadku materiałów prasowych, długa nazwa sklepu potrafiła niejednokrotnie zaburzyć porządek tekstu.

Aktywność Silesia Drum


Działalność sklepu nie ogranicza się tylko do sprzedaży instrumentów i akcesoriów. Silesia Drum prowadzi szkółkę gry na perkusji, prowadzi też dystrybucję sprzętu (talerze Diril) i organizuje imprezy perkusyjne, gdzie wystąpili dotychczas, m.in. JR Robinson, Milos Meier, Anika Nilles, a także wielu polskich artystów, jednak najbardziej spektakularny jest Śląski Festiwal Perkusyjny, który miał miejsce już dwukrotnie (2018 i 2019), a trzecia edycja przewidziana jest na jesień tego roku! W najbliższych dniach także pojawi się informacja odnośnie występu pewnego amerykańskiego artysty. To wydarzenie przewidziane jest na początek kwietnia.

Silesia Drum (dawniej Śląskie Centrum Perkusyjne)
ul. Stefana Batorego 64
41-506 Chorzów

Sklep funkcjonuje pod dwiema domenami:

www.slaskiecentrumperkusyjne.pl
www.silesiadrum.pl

Quiz – Pieśń o Rolandzie
1 / 12
Na rozgrzewkę – Roland to firma, która została założona w latach 70 w:
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"