Silesia Drum – uznany sklep z nowym szyldem

Dodano: 24.02.2022
Autor: Magazyn Perkusista

Sklep z siedzibą w Chorzowie jest jednym z czołowych polskich dilerów sprzętu perkusyjnego, który swoim działaniem obejmuje też zamówienia spoza Polski.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Silesia Drum


Do tej pory znany jako Śląskie Centrum Perkusyjne, zmienia nazwę na Silesia Drum. Ruch bardzo stanowczy, ale wydaje się być logiczny i w zasadzie był kwestią czasu, w przypadku dynamicznie rozwijającej się placówki, która powstała w 2010 roku.

O powody zmiany zapytaliśmy właściciela sklepu Wojtka Węglarczyka: „Wcześniejsza nazwa sprawiała trudności w przypadku zagranicznych klientów, podobnie było z tworzeniem materiałów wewnętrznych np. drukowanie naklejek sklepu lub haftowanie nazwy na materiałach - zbyt długie logo z wieloma detalami. Dosłowne tłumaczenie nazwy nie miało sensu, bo w każdym języku brzmiało to inaczej i bardzo obco dla pozostałych, trzeba więc było znaleźć uniwersalną, reprezentującą region. Stąd nazwa Silesia Drum.”

Przyznajemy, że także w naszej redakcji, w przypadku materiałów prasowych, długa nazwa sklepu potrafiła niejednokrotnie zaburzyć porządek tekstu.

Aktywność Silesia Drum


Działalność sklepu nie ogranicza się tylko do sprzedaży instrumentów i akcesoriów. Silesia Drum prowadzi szkółkę gry na perkusji, prowadzi też dystrybucję sprzętu (talerze Diril) i organizuje imprezy perkusyjne, gdzie wystąpili dotychczas, m.in. JR Robinson, Milos Meier, Anika Nilles, a także wielu polskich artystów, jednak najbardziej spektakularny jest Śląski Festiwal Perkusyjny, który miał miejsce już dwukrotnie (2018 i 2019), a trzecia edycja przewidziana jest na jesień tego roku! W najbliższych dniach także pojawi się informacja odnośnie występu pewnego amerykańskiego artysty. To wydarzenie przewidziane jest na początek kwietnia.

Silesia Drum (dawniej Śląskie Centrum Perkusyjne)
ul. Stefana Batorego 64
41-506 Chorzów

Sklep funkcjonuje pod dwiema domenami:

www.slaskiecentrumperkusyjne.pl
www.silesiadrum.pl

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.