Meinlowy wykop na rok 2025
Meinl Kick Off to nazwa corocznych spotkań w siedzibie firmy Meinl w Gutenstetten, gdzie celem jest przedstawienie planów na kolejny rok kalendarzowy.
Jest to bardzo specyficzna forma spotkania. Zaproszenie dostają najbliżsi współpracownicy z całej Europy, co daje solidne grono kilkuset osób. Dotyczy to zarówno partnerów handlowych, jak i artystów oraz media. Wydarzenie ma styl małego festiwalu z różnorodnymi punktami programu, wliczając w to występy na scenie, testowanie nowości, prezentację firmy, plany i wizje handlowe. Jeszcze kilka lat temu Meinl stosował taktykę objazdowych spotkań po całej Europie, ale na bazie doświadczenia zdecydowano się na zaproszenie wszystkich w jedno miejsce, sprawdzone niejednokrotnie w ogniu festiwalowym.
Nowości Tama 2025 > TUTAJ
Nowości Meinl 2025 > TUTAJ
Polsko-Czeskie spotkanie werblowe. Veronika Mrazova oraz Piotr Pniak.
Meinl Kick Off Day 2025
W tym roku z Polskim, różnymi ścieżkami, ruszyli nasi przedstawiciele sklepów, firm backline’owych, a także rzecz jasna artyści - zarówno gitarzyści, jak i bębniarze. Polską perkusję reprezentowali: Artur Żurek, Maciej Dzik, Jarek Dubiński, Patrycja Betley, Piotr Czyja, a także Piotr Pniak (jako Tama). Na miejscu spotkaliśmy także starych znajomych w osobach m.in. Kerima Lechnera, Josta Nickela czy Simona Schillinga.
Pokój Utraty Słuchu, czyli miejsce, gdzie można bębnić, ile się da. Ekipę prowadził, siedzący z lewej, Maciej Dzik.
Spotkania, rozmowy, testowanie wszystkiego co jest w arsenale Meinl czyli: talerze, perkusjonalia, instrumenty Sonic Energy, bębny Tama, wszelkie gitary Ibanez i Ortega, a także pałeczki i akcesoria oraz instrumenty perkusyjne dla dzieci. Zawieranie nowych znajomości, wymiany kontaktów i spostrzeżeń.
Artur Żurek przedstawia Jarkowi Dubińskiemu z Happysad sposób polewania w garderobie Nocnego Kochanka.
Wszystko w bardzo przyjacielskiej atmosferze. Całość skwitowana prezentacją ciekawego filmu o firmie, gdzie dowiadujemy się, jak poszczególne marki pojawiły się w katalogu Meinl. Wreszcie na końcu część wyjątkowo rozrywkowa z zespołem M Project, składającym się z pracowników Meinl, który skutecznie poluzował wszystkim krawaty.
Efektowny pokaz instrumentów Sonic Energy doskonale wszystkich zrelaksował przed częścią „głośną”.
M Project, czyli zespół składający się z pracowników firmy. Solidna kapela do zabawy!
Znaczenie spotkań Meinl Kick Off
Jest to oficjalne spotkanie, ale z dala od nurtu typowych imprez muzycznych, a obecność jest możliwa wyłącznie na osobiste zaproszenie. Dla wszystkich zaproszonych jest to doskonałe miejsce na przygotowanie gruntu do dalszej współpracy na cały rok i dłużej.
Konrad Iwan z Meinl Polska, Pniaken, Patrycja Betley i Perkusista
Wydaje się jednak, że Kick Off ma wielkie znaczenie w nieco innej kwestii. Firma Meinl i jej marki, tworzą bezpośrednią więź ze swoimi partnerami. Sytuacja jaka jest obecnie coraz rzadziej spotykana w świecie producentów sprzętu muzycznego. Niegdyś tego typu zażyłości były czymś normalnym. Od paru lat tendencja ta koszmarnie osłabła, zastępowana przez oziębłe liczby, wyniki i anonimowych ludzi, których i tak rotacja jest dość duża. Owszem, aspekt merkantylny także i tu jest kluczowy, ponieważ nikt nie jest organizacją charytatywną, jednak nie mamy tu do czynienia z handlem ziemniakami, a instrumentami oraz muzykami charakteryzującymi się specyficzną wrażliwością. Poczucie przynależności, zainteresowania i w efekcie swoistej opieki przekłada się na zaangażowanie, lojalność, dumę z reprezentacji, a także chęci do wsparcia i rekomendacji.
Salon ekspozycyjny Tama i Meinl to istny “sklep z cukierkami”!
Zdjęcie główne: Trzecie pokolenie rodziny Meinl, pan Alexander Meinl, obecny szef firmy wita się z gośćmi mówiąc „Cześć”.
Notował: Maciej Nowak
Zdjęcia: Sophie Köstner >www