„Garderoba” dla werbla od Evans

Dodano: 20.07.2022
Rodzaj sprzętu: Akcesoria
Magazyn Perkusista

Marka Evans nie próżnuje i wprowadza kolejny, obszerny pakiet sprzętowy o chwytliwej nazwie.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Evans lubi sprawiać wrażenie firmy nowoczesnej, która lubi innowacyjniej podchodzić do potrzeb sprzętowych aktywnych bębniarzy. Pełna nazwa prezentowanego zestawu to UV1 Snare Drum Tune-Up Kit i mieści się w jednym pudełku, niewiele większym od tego w jakim sprzedawane są naciągi werblowe.

Czym jest UV1 Snare Drum Tune-Up Kit?

To nic innego jak kompletny pakiet potrzebny do odpowiedniego „ubrania” kadłuba werblowego. Po otwarciu płaskiego pudełka znajdujemy bardzo elegancko ułożony zestaw narzędzi, ale zanim zaczniemy wyciągać poszczególne punkty programu, w oczy rzuca się instrukcja korzystania z zestawu, wyraźnie rozrysowana na wieczku pudełka. Opisuje:

A – deinstalowanie starych naciągów i sprężyn,

B – czyszczenie kadłuba i lugów,

C – zakładanie nowych naciągów i sprężyn,

D – strojenie.

Ponadto doradza jak odpowiednio przygotować się do „zabiegu” szykowania werbla.

Co wchodzi w skład UV1 Snare Drum Tune-Up Kit?

Pakiet przykuwa uwagę i zachęca do sprawdzenia swoich zasobów. Są nimi:

UV1 Batter Drumhead – Jest to 14” naciąg werblowy, biały, powlekany w stylu opatentowanym przez Evans, który zwiększa trwałość warstwy powlekanej (co jest faktem). Grubość membrany to klasyczne 10 mil i jest to standardowy naciąg werblowy.

Snare Side 300 Drumhead – Jest to 14” naciąg dolny. Najpopularniejszy naciąg rezonansowy do werbli od Evans. Z racji swej funkcji ma grubość jedynie 3 mil celem odpowiedniej reakcji na pracę sprężyn.

Puresound Custom Pro Steel Wires – Sprężyny werblowe. Firma D’Addario jest właścicielem marki Evans, ale też bardzo szanowanej marki Puresound. Tu mamy bestseller firmy w postaci 20 stalowych sprężyn, oczywiście na instrument 14”.

ProMark Rebound 5A Drumsticks – Komplet zawodowych pałek hikorowych w uniwersalnym rozmiarze 5A. Wersja malowana, cała biała z czerwonymi napisami, specjalnie na potrzeby pakietu. ProMark to obok Evans i Puresound również marka w rodzinie D’Addario, stąd obecność w pakiecie.

Drum Tuning Key – Kluczyk do strojenia w wersji łamanej. Zazwyczaj mamy klasyczne kluczyki motylkowe. Tu mamy „krzesełkowy” kluczyk z ruchomym uchwytem ułatwiającym kręcenie.

Metal Polish – Saszetka z płynem do czyszczenia i polerowania obręczy oraz lugów. Objętość wystarczająca.  

Lug Lubricant – Saszetka z oliwką do śrub w lugach. Objętość wystarczająca, chociaż zapewne naoliwimy przy okazji też sporo rzeczy wokół, bo sposób dozowania nie jest super wygodny.  

EQ Pods – Żelki tłumiące w kolorze czerwonym. Dwa, co powinno w zupełności wystarczyć. Twarde, typowych rozmiarów.

Polishing Cloth – Po prostu ściereczka. Stylowa, czerwona z logo Evans, zbliżona strukturą do irchowych ściereczek. Bardziej do polerowania niż czyszczenia zabrudzeń.

Przydatność UV1 Snare Drum Tune-Up Kit

Wszystkie elementy zestawu stanowią wysoką jakość, a w wielu przypadkach najwyższą jakość jaką mamy dostępną na rynku. Estetyka, łatwość, kompleksowość. Widząc ten zestaw niejeden perkusista będzie chciał go mieć po prostu ze względu na to, że jest to fajnie prezentujący się pakiet, który trafia w naturę bębniarzy.

Bezwzględnie, przygotowanie werbla do pracy przy użyciu tego pakietu będzie kompletne, oczywiście przyjmując tu ogólne standardy stylistyczne, bez żadnych mniej lub bardziej absurdalnych odchyłek brzmieniowych. Jeżeli chcemy ogarnąć jakiś wysłużony werbel to UV1 Snare Drum Tune-Up Kit nam to zapewnia.

Pytanie nasuwa się tylko w kwestii faktycznej przydatności tak złożonego kompletu, ponieważ każdy element składa się na końcową cenę. Kluczyk najczęściej mamy, pałki czasami lubimy w innym modelu, naciąg też nie zawsze musi być ten itp. rozterki. Niby proste rzeczy, jednak mamy okres, gdzie musimy bardzo dokładnie przeliczać fundusze w naszych kieszeniach, więc staramy się optymalizować nasze wydatki.

Na pewno jest to doskonały prezent dla znajomego perkusisty lub perkusistki, świetny na różnego rodzaju konkursy. Estetyczny i zawierający sprzęt z wysokiej półki jakościowej.

Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.