Gretsch Bell Brass – obiekt pożądania!

Dodano: 17.06.2024
Rodzaj sprzętu: Werble
Magazyn Perkusista

Jest jednym z najbardziej pożądanych werbli, chociaż jego cena nie należy do najniższych, ale i tak nie jest aż tak wysoka, jak to bywa w innych przypadkach.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Typ werbla Bell Brass ma wyrobioną markę wśród koneserów bębnów. Niniejszy instrument wykonany jest z 3 mm brązu, co czyni go potężnym instrumentem w dosłownym tego słowa znaczeniu. Do tego 42 sprężyny od dołu i odlewane obręcze. Każdy znający właściwości tych parametrów, wie, co to oznacza. Ci mniej zorientowani mogą spodziewać się jednego – mocy! Jeden z naszych tegorocznych Produktów Miesiąca (marzec).

Gretsch Bell Brass

Firma ma dwie wersje tego instrumentu. Jedna o głębokości 5”, druga – opisywana – 6,5”. Dlaczego bierzemy się za głębszą wersję? Towarzyszyła nam podczas naszej kwietniowej trasy werblowej Gretsch po Polsce, co wiąże się z niesamowitą możliwością obserwacji reakcji wielu perkusistów! Zatem nasze odczucia nie były tak do końca subiektywnymi wrażeniami czy kaprysem, tylko zweryfikowanymi obserwacjami. Nie ulega wątpliwości, że instrument ten ani razy nie wypadł z Top 3 wyborów każdego perkusisty, którego prosiliśmy o selekcję. Zdarzało się, że był wręcz wykluczany na zasadzie „Nie no, ten to wiadomo.”

Wybór Steve’a Ferrone.

Brzmienie Gretsch Bell Brass

Bell Brass to świetne połączenie bardzo czystego i gładkiego brzmienia z siłą i mocą oraz szeroką dynamiką. Jego kruchość połączona z trzaskiem podczas uderzania w obręcz potrafi postawić na nogi umarłego, jednak z drugiej strony ten instrument żyje już grany piano, jak nie pianissimo. Do tego dochodzi możliwość strojenia w różnych poziomach, chociaż najwdzięczniej i najlepiej werbel brzmi nastrojony średnio wysoko. Uzyskamy wtedy wszystkie najlepsze właściwości tego instrumentu. Na koniec warto wspomnieć tu o niezwykle ciepłym charakterze, co może nie być dla wielu oczywiste z racji wykorzystania brązu.

Gdzie kupić? Tutaj > GRETSCH BELL BRASS

Co z tą ceną?

Ten wątek trzeba poruszyć oddzielnie. Nasz werbel kosztuje aż 6799 zł. To konkretna kwota, ale składa się na nią wiele czynników. Ogólnie bardzo dobrze wykonane werble typu Bell Brass to instrumenty piekielne drogie. Podajmy przykład ostatniej nowości Tama, która kosztuje – uwaga – 17 tysięcy złotych. Owszem jest to stylizowana replika, ale zawsze… Gretsch do tego liczy sobie za markę i chyba nie ma co do tego żadnych złudzeń. Na pewno dostajemy sprzęt wybitny, ekskluzywny, renomowanej firmy, sprzęt dożywotni, elegancki. Werbel dla poważnych perkusistów albo może raczej – muzyków.

Gretsch Bell Brass - cena 6799 zł.

Zarządzanie marką i dystrybucja w Polsce: Gewa Drums

Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.