DW Drums i Gewa Music prezentują zestaw DWe

Dodano: 12.04.2018

Na targach MusikMesse we Frankfurcie firma DW Drums i Gewa Music zaprezentowały wspólny model elektronicznej perkusji DWe.

DWe to nowa marka stworzona przez Drum Workshop Inc. po raz pierwszy przedstawiona właśnie we Frankfurcie, która powstała w związku z wkroczeniem firmy na scenę bębnów elektronicznych. Decyzję o zaangażowaniu w ten segment ponad trzy lata temu podjęła Gewa Music wraz z firmami DW Drums i Dream. Gewa i jej technologiczni partnerzy TechniSat i Dream byli odpowiedzialni za cyfrowe komponenty debiutanckiego zestawu, software i technologię czujników dostarczając centralny moduł Gewa Drum Workstation G9, elektroniczne pady oraz talerze. DW skupił się na rozwinięciu całkowicie nowego hardware DWe (stopy i statywy), korpusach bębnów, systemie mocowania oraz stworzeniu najwyższej jakości próbek dźwiękowych.

"Misją DW zawsze było rozwiązywanie problemów bębniarzy w taki sposób, żeby mogli skupić się jedynie na swoich umiejętnościach i cieszyć się w wolnością w tworzeniu muzyki" - mówi założyciel i prezes zarządu DW, Don Lombardi. "DW Electronics to rozwinięcie naszej filozofii. Elektroniczna perkusja powinna być solidna i nie wymagać wysiłku oraz zapewniać wrażenie gładkiej gry. Jesteśmy niezwykle dumni w naszego wejścia w świat elektroniki wraz z debiutanckimi produktami w linii DWe, które powstały po latach pracy."

 

Pierwszym produktem opracowanym wspólnie przez kalifornijską firmę DW oraz niemieckiego producenta i dystrybutora instrumentów jest zestaw DWe z drewnianymi triggerowymi korpusami w dwóch typach wykończenia Walnut Burst (EX 6) oraz Carbon Ply (PRO 6).

EX 6 - Walnut Burst

PRO 6 - Carbon Ply

W skład zestawu DWe wchodzi stacja robocza Drum Workstation G9, cztery tomy (10"x5", dwa 12"x5", 14"x5"), werbel 14"x5", bęben basowy 18" x 14", talerze (14" Hi-hat, 2 x 14" Crash i 18" Ride), pojedyncza stopa DW, statyw pod werbel i hi-hat oraz rama mocująca trzy talerze, cztery tomy i stację roboczą. Korpusy zestawu posiadają wzięte z bębnów Design Series lugi typu mini-turret, a także naciągi Remo wiernie oddające naturalne odbicie pałki z modułową powierzchnią Trigger Zone. Talerze opracowano w oparciu o wymiary i wagę blaszek Paiste 2002.

Sercem zestawy jest stacja robocza Gewa Drum Workstation G9 wyposażona w cyfrowy interfejs USB/PC z dostępem do zawieszonej w chmurze cyfrowej biblioteki dźwiękowej, narzędzia do nagrywania, panel krosowniczy, mikser, "mózg" E-Drum, 10" panel dotykowy, odtwarzacz MP3, czytnik PDF, multiefekty, 128 GB wbudowanej pamięci oraz dodatkowe 4 GB pamięci przenośnej.

Jak zapewnia Gewa, G9 opracowany przez międzynarodowy zespół perkusistów, dźwiękowców, elektroników i inżynierów oraz programistów i designerów, nie jest jedynie nowym modułem elektronicznym, ale wręcz podstawą pod całkowicie nową kategorię instrumentów.

 

Gewa Music opracowała również bardziej kompaktowy zestaw elektronicznych bębnów oparty na module G9 o nazwie Studio 5. W jego konstrukcji wykorzystała powierzchnię triggerów wziętych z pełnych korpusów i przekształconych w pady o średnicach 10" i 12" (dwa tompady 10" i jeden 12") oraz kickpad 10". Werbel zachował prawdziwy korpus jednak jego średnica została zmniejszona do 12" w celu ograniczenia wymaganej powierzchni oraz ułatwienia transportu. Zachowano takie same talerze jak w zestawach EX 6 i PRO 6.

https://www.gewaelectronics.com/
http://www.dwdrums.com/