Pierwsze nowości Zildjian na 2019 rok

Dodano: 03.01.2019

Zildjian powoli odsłania pierwsze nowości na rok 2019. Nie ma ich jeszcze specjalnie dużo, ale już na tym etapie wygląda to bardzo interesująco.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

1. Zacznijmy od serii talerzy efektowych FX. FX Stacks to dziurkowane stacki (połączone ze sobą dwa lub więcej talerzy) 8", 10", 12", 14" oraz 16". Mają być jasne, szybkie, przenikliwe, dobre do szybkich akcentów oraz patentów rytmicznych.

 

2. Mamy już jedną zupełną nowość teraz czas na dodatek. 22" Oriental Crash Of Doom to kompan dla swojego 20” kolegi. Bardzo specyficzny talerz, typowo kontekstowy. Ciemny, głęboki, niespokojny. Ciężko porównać jego brzmienie do innych blach firmy. Rozmiar 20” można było często spotkać w zestawach Gavina Harrisona. Bardzo długo blacha była samotna w katalogu, dlatego nagłe pojawienie się 22” jest małym, aczkolwiek miłym zaskoczeniem.

 

3. Zgodnie z oczekiwaniami mogliśmy się spodziewać powiększenia serii K Sweet, która została bardzo dobrze przyjęta przez rynek z racji swojego stonowanego i bardzo przejrzystego i ciepłego charakteru. 14" K Sweet Hihats może być dziwną nowością, ale faktycznie, Zildjian nie miał 14” hi-hatu w tej serii i od razu wypalił z 15”. Przyszła pora na uzupełnienie serii o klasyczny rozmiar.

 

4. Seria K doczekała się trzech talerzy nowego modelu K Cluster Crashes. Tego typu nowe rodzaje blach ciężko przyjmują się na rynku, w związku z tym Zildjian wypuszcza od razu trzy rozmiary 16", 18" i 20", by dać szersze możliwości wyboru większej grupie perkusistów. Blachy extra cienkie mają charakterystyczne punktowe ślady gęstego kucia, które mają dodawać więcej „brudu”, a tym samym poszerzać paletę brzmień.

 

 

To oczywiście nie jest koniec nowości na rok 2019. Czekamy na więcej!

Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.