Nowa odsłona serii Ludwig NeuSonic

Dodano: 29.01.2021
Autor: Szymon Kubicki

Ludwig odświeża debiutująca w 2018 roku serię NeuSonic, prezentując nowe wersje wykończenia, konfiguracje i elementy osprzętu.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Bębny Ludwig NeuSonic są w założeniu przeznaczone dla pracujących profesjonalistów i oferują dużą wszechstronność i wytrzymałość oraz niewielką wagę korpusów, co sprzyja łatwemu transportowi.

Hybrydowe korpusy bębnów NeuSonic, o grubości 5 mm, składają się z sześciu warstw - trzech zewnętrznych z klonu i trzech wewnętrznych z drewna wiśni. Krawędzie korpusów ścięte są pod kątem 45 stopni. Korpusy są formowane przy użyciu technologii RFST (Radio Frequency Shell Technology), w wykorzystaniem oryginalnych form Ludwiga z lat '60. Proces ten wykorzystuje unikalny system spajania, który w połączeniu ze specjalistycznym klejem, zapewnia równomierne utwardzenie wszystkich warstw na całej powierzchni korpusów.

2021 rok przynosi dla serii NeuSonic dwie nowe wersje kolorystyczne: Black Velvet i Satinwood, które dołączają do jednego z pierwotnych kolorów - Skyline Blue, a także dwie nowe, standardowe konfiguracje zestawów, złożonych z trzech elementów - Fab i Pro Beat. Oczywiście są również dostępne werble w rozmiarze 6,5"x14", sprzedawane osobno.

Aktualne konfiguracje:

 

Ludwig NeuSonic Downbeat: 14"x20" bęben basowy, 14"x14" floor tom, 8"x12" tom tom (na grafice w wersji Skyline Blue)

Ludwig NeuSonic Fab: 14"x22" bęben basowy, 16"x16" floor tom, 9"x13" tom tom (na grafice w wersji Black Velvet)

Ludwig NeuSonic Pro Beat: 14"x24" bęben basowy, 16"x16" floor tom, 9"x13" tom tom (na grafice w wersji Satinwood)

Osprzęt obejmuje:

• Bęben basowy Virgin Kick Drum (z korpusem bez mocowania tomów - tom mocowany do statywu talerza): lugi Mini-Elite, lekkie Claw Hooki (Low Mass), ostrogi Elite
• Floor tom: nóżki montowane w systemie Triad (bezpośrednio do korpusu), lugi Mini-Elite
• Tom tom: system montażu Triad, lugi Mini-Elite, tom holder PM0048
• Werbel (sprzedawany osobno):  maszynka P88, napinacz P35, 10 lugów small, sprężyny Vintage '63

Werbel w wykończeniu Satinwood

Poza shell-packami, Ludwig oferuje również dodatkowe, pojedyncze bębny NeuSonic w postaci tomów (7"x10", 8"x12" i 9"x13"), floor tomów (14"x14", 16"x16") oraz bębnów basowych (14"x20", 14"x22" i 14"x24"), a także wspomnianego werbla 6,5"x14".

 

https://www.ludwig-drums.com/

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.