Nowe stopki Ludwig Speed King i Speed Flyer

Dodano: 24.01.2020
Autor: Szymon Kubicki

Prezentacje nowości marki Ludwig na targach NAMM 2020 przyniosły również dwie nowe, choć zanurzone w przeszłości stopki z linii Speed Series.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

"To Speed King twojego ojca, tylko jeszcze lepsza." - takie proste, ale wszystko mówiące hasło reklamowe towarzyszy premierze nowej odsłony kultowej stopy L203 Ludwig Speed King. Jak podkreśla firma, Speed King wraca w 'pełnej chwale' na wyraźne życzenie fanów marki.

Najnowsza wersja stopy zachowuje elementy wyposażenia charakterystyczne dla historycznych wersji, ale z nowoczesnymi komponentami, jak ulepszone łożysko krzywkowe, bardziej niezawodny i płynniej pracujący napęd bezpośredni oraz łożyska platformy. Całość w wykończeniu z polerowanego chromu.

Drugą stopką z linii Speed Series jest 'zbudowany do latania' L204SF Ludwig Speed Flyer, który 'zapoczątkowuje nową erę pedałów Speed dla współczesnych graczy'.

Dlatego nowa stopa posiada nie tylko zmienioną nazwę, ale również szereg ulepszonych elementów, jak: poprawiony bijak w tradycyjnym dla stopek Speed kształcie, ale z powiększoną wagą; ulepszony mechanizm pracy platformy z płynniej działającymi łożyskami; udoskonalone mocowanie do bębna basowego zmniejszające ryzyko uszkodzenia obręczy; nowe, ergonomiczne nakrętki motylkowe oraz kluczyk perkusyjny; platforma ulepszona w celu zwiększenia mocy uderzenia; znaczki orientacyjne dla łatwiejszej regulacji krzywki a także antypoślizgowa powierzchnia zapewniająca maksymalną stabilność pedału. Do tego nowy, gładki design.

https://www.ludwig-drums.com

Foto: Maciej Nowak

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.