Nowości Ludwig na 110 lecie

Dodano: 28.01.2019

Obchodząca w tym roku 110 urodziny firma Ludwig zaprezentowała na targach NAMM 2019 kilka przygotowanych z tej okazji nowości.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Początki firmy datuje się na 1909 rok, kiedy William F. i Theobald Ludwig założyli w Chicago firmę Ludwig & Ludwig Drum Company. Od tego czasu marka na stałe wpisała się w świadomość miłośników perkusji, a na jej zestawach grały i grają największe gwiazdy tego fachu. 110 rocznica to dobra okazja, aby zaprezentować kilka wyjątkowych, jubileuszowych nowości - wśród nich znalazły się dwa zestawy oraz cztery modele werbli.

Zestaw Legacy Mahogany Diamond Flash Inlay Series

Ściśle limitowany do 20 egzemplarzy zestaw należy do serii Legacy Mahogany, a zatem wykorzystuje konstrukcję korpusów, którą Ludwig opracował ponad pół wieku temu (samą konstrukcję korpusów z trzech warstw drewna Ludwig powołał do życia w 1923 roku). Składają się one z zewnętrznej i wewnętrznej warstwy mahoniu o grubości 1/16" rozdzielonych dwukrotnie grubszą warstwą amerykańskiej topoli - całość wzmocniona klonowymi obręczami. Wykończenie stanowi okleina z klonu ptasie oczko w kolorze Arctic White, którą zdobią precyzyjnie wycięte i wmontowane romby z drewna Tupelo i Koto, a także znaczki 110th Anniversary

Konfiguracja: 14"x22" bęben basowy, 16"x16" floor tom i 9"x13" tom tom. Dostępny jest również - sprzedawany osobno - werbel 6,5"x14" w kompatybilnej wersji wyposażenia.

Zestaw Legacy Mahogany Van Buren Series

Drugi, także limitowany zestaw z serii Legacy Mahogany posiada taką samą budowę korpusów, które posiadają klasyczne, naturalne wykończenie z mahoniu afrykańskiego oraz drewniane obręcze wykonane z klonu i ozdobione inkrustacją.

Konfiguracja 14"x24" bęben basowy, 16"x16" floor tom i 9"x13" tom tom. Dostępne są również - sprzedawane osobno - werbel 6,5"x14" oraz floor tom 16"x18", oczywiście w kompatybilnej wersji wyposażenia.

Werbel Heirloom Black Brass 110th Anniversary

Werbel posiada korpus z czarnego, szczotkowanego mosiądzu, ozdobiony - jak w innych modelach z linii Heirloom - wyciętym laserowo pasem przebiegającym dookoła instrumentu. Werbel posiada również mosiężny osprzęt - lugi, obręcze Die-Cast, maszynkę P88 z napinaczem P35 oraz jubileuszową plakietkę. Dostępny w rozmiarach 7"x14" i 5,5"x14" z futerałem stanowiącym element kompletu.

Werbel Black Beauty 110th Anniversary 8-Lug

Werbel Black Beauty po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 1920 roku i posiadał mosiężny korpus z warstwą czarnego niklu. Jubileuszowy model zawiera wiele zastosowanych w nim rozwiązań, jak konfiguracja z ośmioma mosiężnymi lugami tubowymi i obręcze single flanged. Dostępny w rozmiarach 6,5"x14" i 5"x14" z futerałem stanowiącym element kompletu.

Werbel Aged Exotic Avodire 110th Anniversary

Werbel posiada korpus z dziesięciu warstw układanego krzyżowo klonu oraz wykończenie z egzotycznego drewna Avodire i jest limitowany do 110 egzemplarzy. Ponadto zastosowano niklowane obręcze Die-Cast, tubowe lugi oraz maszynkę P88 z napinaczem P35. Dostępny w rozmiarach 7"x14" i 5,5"x14" z futerałem stanowiącym element kompletu.

Werbel Rosewood 110th Anniversary

Jak szaleć, to szaleć. Ostatni z jubileuszowych werbli został w całości wykonany z palisandru, który od pewnego czasu objęty jest poważnymi ograniczeniami związanymi z radykalnie kurczącymi się zasobami. Instrument posiada korpus z 10 warstw palisandru oraz obręczami wzmacniającymi z tego samego drewna, a ponadto niklowane obręcze Die-Cast, tubowe lugi oraz maszynkę P88. Werbel w rozmiarze 6,5"x14" będzie dystrybuowany jedynie w Stanach Zjednoczonych wraz z oldschoolowym, walizkowym futerałem.

https://www.ludwig-drums.com

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.