Ludwig Classic Maple Vintage Emerald Pearl

Dodano: 14.01.2020
Autor: Szymon Kubicki

Ostatnim zestawem marku Ludwig, z jubileuszowej linii 110th Anniversary jest zestaw Classic Maple w szmaragdowym wykończeniu Emerald Pearl.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Początki firmy datuje się na 1909 rok, kiedy William F. i Theobald Ludwig założyli w Chicago firmę Ludwig & Ludwig Drum Company. Od tego czasu marka na stałe wpisała się w świadomość miłośników perkusji, a na jej zestawach grały i grają największe gwiazdy tego fachu. W 2019 roku firma zaprezentowała kilka nowości z jubileuszowej linii 110th Anniversary. Ostatnią z nich wprowadzoną do oferty pod sam koniec roku, w sezonie świątecznym, jest zestaw Classic Maple Vintage Emerald Pearl.

Szmaragdowe wykończenie nowego Ludwiga zostało zainspirowane jednym z najbardziej nieuchwytnych obecnie zestawów, który wśród miłośników marki zyskał status 'Świętego Graala'. Wykończenie Emerald Pearl było częścią pierwszej serii oklein bębnów Ludwiga, oferowanych przez firmę jedynie w latach 1927-1929. Nic dziwnego, że oryginalnym egzemplarzem mogą cieszyć się jedynie nieliczni. Nowym, limitowanym Ludwigiem Classic Maple Vintage Emerald Pearl również, ponieważ jest on limitowany do 75 egzemplarzy.

Podobnie jak wiele historycznych zestawów wyposażonych w celulozowe okleiny, także oryginalne egzemplarze Emerald Pearl wykazują dziś oznaki starzenia i żółknięcia. Firma postanowiła oddać te zmiany również w nowym modelu, nadając mu bardziej vintage'owego charakteru. Elementem wykończenia bębnów są perłowe płatki Jumbo Pearl Flake o większym rozmiarze niż współcześnie stosowane w zestawach Ludwig. Retro charakter Classic Maple Vintage Emerald Pearl podkreślony jest również przez pokryty mosiądzem hardware - lugi, śruby, mocowania, nóżki, ostrogi, memory locki i obręcze single-flanged (bez otworów). Całość wieńczy jubileuszowa plakietka 110th Anniversary.

Korpusy bębnów składają się z siedmiu warstw laminowanego krzyżowo klonu amerykańskiego, a ich krawędzie zostały ścięte pod kątem 45 stopni. Zestaw dostępny jest w trzyelementowej konfiguracji: 14x22" bęben basowy, 16x16" Floor Tom i 9x13" Tom Tom. Osobno oferowany jest dopasowany kolorystycznie werbel Classic Maple Vintage Emerald Pearl w rozmiarze 6,5x14" - również w limicie 75 egzemplarzy.

https://www.ludwig-drums.com/

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.