Robert Markiewicz „pierwszym polskim Ludwigiem”!

Dodano: 15.09.2023
Autor: Staszek Piotrowski

Niezwykle zasłużona marka Ludwig zaprezentowała swojego pierwszego oficjalnego polskiego perkusistę. Wydaje się być strzałem w dziesiątkę. 

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Firma Ludwig Drums nawiązała bezpośrednią współpracę z Robertem Markiewiczem, perkusistą zespołu Organek. Jest to pierwszy oficjalny kontrakt zawarty między Ludwig Drums a polskim perkusistą. Charakter zespołu oraz styl gry Roberta wydaje się być idealnie dopasowany do profilu marki Ludwig. Sam perkusista mówi: „Dołączyłem do absolutnie kultowej rodziny Ludwig. Jestem niezwykle podekscytowany, że mojej muzycznej podróży będzie towarzyszył ten szczególny sprzęt. Razem przecieramy szlaki dla nowego brzmienia perkusyjnego w Polsce. Rodzina artystów Ludwig jest imponująca i bardzo inspirująca! Cieszę się, że jestem jej częścią!”

Ludwig Drums

Ludwig to, obok Sonor i Gretsch, najstarszy nieprzerwanie istniejący producent bębnów. Podobnie jak Sonor, Ludwig wniósł bardzo dużo w kształt i funkcjonalność zestawu perkusyjnego. Największym przełomem w historii marki był rok 1964 i występ The Beatles w programie Ed Sullivan Show. Oglądany w USA przez 73 miliony widzów (!), liczbę oszałamiającą nawet jak na współczesne standardy. Ringo Starr grał na zestawie Ludwig Oyster Blue Pearl (często mylnie podawana jest wersja Black), który był bardzo mocno eksponowany na telewizyjnym ekranie. Występ wywrócił do góry nogami amerykański rynek perkusyjny, wypierając na długie lata markę Gretsch. Ludwig wkroczył z rockową rewolucją i współtworzył kultowe hard rockowe brzmienie, m.in. The Doors, Deep Purple, Queen, Led Zeppelin, Van Halen, ale nie tylko. Na instrumentach Ludwig w ostatnim okresie swojej kariery grał również sam Buddy Rich (np. podczas słynnego solo w Muppet Show). Obecnie najbardziej znani użytkownicy Ludwig to, m.in. Questlove, Aaron Spears, Nate Smith, ale także legendy jak: Ringo Starr, Alex Van Halen czy Carl Palmer.

Lista instrumentów Roberta Markiewicza

  • Vistalite 50th Anniversary Fab: 14" x 24" bass; 16" x 16" floor tom; 9" x 13" tom; 6.5" x 14" werbel.
  • Classic Maple Downbeat: 14” x 20” bass; 8” x 12” tom; 14” x14” floortom.
  • Legacy Mahogany: 14” x 20” bass; 8” x 12” tom; 14” x14” floortom; 5” x 14” werbel.
  • Legacy Maple: 14” x 22” bass; 8” x 10” tom; 9” x 12” tom; 9” x 13” tom; 16” x 16” floortom; 16” x 18” floortom; 6,5” x 14” werbel.

Obecnie marka Ludwig Drums dystrybuowana jest bezpośrednio. Instrumentów należy szukać w najlepszych polskich sklepach perkusyjnych i ogólno-muzycznych.

Przygotował: Staszek Piotrowski

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.