Mike Terrana na temat Gewa G9

Dodano: 29.03.2021

Charyzmatyczny perkusista dołączył do grona oficjalnych użytkowników zestawów Gewa G9. Wspólnie z Ericem Moorem i Jostem Nickelem tworzy różnorodny i silny perkusyjnie zestaw muzyków.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Mike Terrana oprócz sporego dorobku artystycznego może być kojarzony również z prezentacjami marek Paiste, PDP, Remo czy Vic Firth ze względu na sporą dawkę materiałów filmowych, jakie umieszcza na swoich kontach w mediach społecznościowych. Przez wiele lat ciężko jednak było dojrzeć u niego regularne zainteresowanie zestawami elektronicznymi.

Digital Drums Gewa G9 przedstawiane są jako najwyższa możliwa półka jakościowa zestawów elektronicznych. Celem podkreślenia wysokich walorów oferowanego sprzętu, firma bardzo mocno rozpoczyna atak na ten segment rynku bębniarskiego. Producent często powtarza, że perkusja nie zawiera modułu, tylko „workstation” (stację roboczą). Z pewnością można oczekiwać w przyszłości niższych modeli, mimo że G9 już w tej chwili dostępny jest w kilku wariantach.

Zestaw Gewa G9 dostępny będzie w Śląskim Centrum Perkusyjnym, który staje się tym samym jedynym oficjalnym polskim sklepem reprezentującym markę. Oprócz opcji sprawdzenia sprzętu, zapewniony jest oczywiście pełen serwis i możliwość ewentualnych konsultacji z jednym z twórców bębnów.

Oficjalna strona internetowa Gewa G9, ze wszystkimi niezbędnymi informacjami i wsparciem.

Mike Terrana dzieli się z nami pierwszymi wrażeniami na temat G9:

Moje pierwsze wrażenia były niezwykle pozytywne i byłem pod wrażeniem! To bardzo dobrze wykonany i wytrzymały produkt, który jest wyprodukowany w Niemczech. Pady dają naturalne czucie gry z dobrą reakcją, zwłaszcza bęben basowy. Pady talerzowe są wytrzymałe, dobrze wyważone i wygodne do gry. Ich zewnętrzna konstrukcja umożliwia swobodna pracę pałeczką po krawędzi i górnej części talerza. Pozwala to doświadczyć bardziej realistycznego wrażenia, podobnego do gry na talerzach akustycznych. Interfejs modułu G9 jest wyjątkowy. Działa podobnie do podświetlanego ekranu dotykowego w smartfonie. Jednym z najwygodniejszych aspektów tego rozwiązania jest to, że ekran jest bardzo czytelny, co ułatwia nawigację podczas sesji na żywo i w studio.

W początkowej fazie testów i zaznajamiania się, mogłem bezpośrednio porównać G9 z innymi markami perkusji elektronicznych dostępnych obecnie na rynku i stwierdzam, że zsamplowane dźwięki wewnątrz modułu są bardziej organiczne i rzeczywiste, co ma potwierdzenie w liście próbek i ich pochodzeniu. Daje to perkusiście więcej przestrzeni i możliwości, wykorzystując parametry efektów, takie jak kompresja i EQ do dalszego kształtowania; tworzenie barw na podstawie własnego gustu.

Moduł zawiera również wiele innych wspaniałych funkcji, nad którymi musiałbym się tu bardzo długo rozwodzić, dlatego też zapraszam do zaglądania na moje konta w mediach społecznościowych, żeby uzyskać więcej informacji na ten temat i potwierdzić, czy mówię prawdę, czy też może jest to jedynie moja promocyjna mantra. Będę robił wiele szczegółowych poradników na temat modułu, padów, a także zademonstruję zestaw G9 w ogniu, wraz z różnymi przykładami muzycznymi.”

 

Profile internetowe artysty:

     

Profil Facebook - GEWA DIGITAL DRUMS

 

Zdjęcia: Mandy Mellenthin

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.