Konkurs zestawowy i konkursy klasyczne - świetna informacja dla ambitnych perkusistów!

Dodano: 17.08.2021

To faktycznie świetna okazja, żeby zaprezentować się szerszej publiczności. W tym roku wracają prestiżowe konkursy - Young Drum Hero oraz zestaw konkursów perkusyjnych - klasycznych.
(artykuł aktualizowany!)

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Konkursy organizowane przy festiwalu Drumfest odbędą się w formie online, co nie oznacza, że ich znaczenie uległo pomniejszeniu. Wręcz przeciwnie, uczestnicy mają ułatwioną formę prezentacji i pomimo braku presji jaka powstaje, gdy zasiada się na scenie naprzeciw komisji, każdy bębniarz będzie oglądany przez wybitne grono jury.
Wszystkie niezbędne formularze i regulaminy znaleźć można na samym dole niniejszego tekstu.

Young Drum Hero 2021

Tegoroczna edycja odbędzie się w dwóch etapach. Pierwszym będą preeliminacje (9-10 października), gdzie zostanie wyłonione grono finalistów. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 3 października. Finaliści w grupie, maksymalnie 30 uczestników, wysyłają drugie nagranie w terminie do 31 października. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w finałowy weekend 6-7 listopada. Szczegóły zgłoszeń znajdują się w regulaminie załączonym na dole artykułu. Uczestników będzie oceniać prawdziwie wybitny i niezwykle kompetentny skład jury.

Oficjalnym sponsorem nagród w konkursie jest firma Music Info z Krakowa. Dystrybutor marek: Sabian, Dixon, Aquarian, Vic Firth.  

Kto będzie oceniał uczestników?

Jury będzie obradować w składzie 3-osobowym. W skład wchodzą absolutni mistrzowie w swoim fachu:

Chyba żadnego z powyższych artystów nie trzeba bliżej przedstawiać. Doświadczenie studyjne i sceniczne, a także edukacyjne. Dwaj wykładowcy akademiccy oraz autor książek i DVD szkoleniowych. Czego można oczekiwać więcej? 

Do tej pory w ławie orzekającej zasiadli tacy artyści jak: Virgil Donati, Mike Terrana, Russ Miller czy też Beata Polak, Jerzy Piotrowski i Michał Dąbrówka. Tak czy inaczej, można już szykować formę i repertuar do konkursu, w którym przez lata objawiło się wiele świetnych talentów, m.in. Bartek Pawlus lub Mateusz Brzostowski.

Konkursy Klasyczne - Marimba, Wibrafon i Duety

Konkursy, które są mocno powiązane z działalnością Drumfest to oczywiście konkursy klasyczne, nazywane przez nas perkusyjnymi. Na przestrzeni lat organizatorzy z dyrektorem artystycznym Wojtkiem Laskiem na czele stworzyli bardzo mocny konkurs, który obsadzony jest jury składającym się z wybitnych artystów.

Pani dr Katarzyna Kaczmarczyk, wicedyrektor PSM I i II st. w Opolu na temat konkursów:

Szanowni Wykładowcy i Pedagodzy, Młodzi Adepci sztuki perkusyjnej, w imieniu Centrum Edukacji Artystycznej, Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Opolu oraz Polskiego Stowarzyszenia Perkusyjnego z siedzibą w Opolu pragniemy gorąco zaprosić młodych perkusistów do udziału w Międzynarodowych Konkursach Perkusyjnych organizowanych w tym roku wyjątkowo w formule ONLINE: XVI Międzynarodowym Konkursie Gry na Zestawie Perkusyjnym „Young Drum Hero" (9-10.10.2021 i 6-7.11.2021), XVII Międzynarodowym Konkursie Wibrafonowym (19-21.11.2021), VIII Międzynarodowym Konkursie Marimbowym (19-21.11.2021), VIII Międzynarodowym Konkursie Duetów Wibrafon/Marimba (19-21.11.2021).
Konkursy te – cieszące się prestiżem i popularnością w środowisku perkusyjnym – stanowią integralną część festiwalu DRUMFEST, odbywającego się od wielu lat w Opolu z udziałem największych gwiazd światowej sceny perkusyjnej. Pandemia COVID-19 uniemożliwiła organizację imprezy w roku ubiegłym, podobnie sytuacja wygląda obecnie. Postanowiliśmy jednak zawalczyć o Konkursy! Dlatego dziękujemy Dyrektorowi Centrum Edukacji Artystycznej za wyrażenie zgody na ich organizację w formule ONLINE, która uczestnikom z całego świata – niezależnie od rozwoju sytuacji epidemicznej w poszczególnych krajach – umożliwi prezentację umiejętności przed Jury i publicznością w ramach streamingu live nadesłanych nagrań, a jurorom reprezentującym różne kraje i kontynenty – obrady na platformie Microsot Teams. 
W jury tegorocznych Konkursów zasiądą znakomici muzycy z różnych stron świata, m.in. Mark Ford (USA), David Friedman (DE/USA), Marta Klimasara (PL/DE).”

Bieżące informacje na temat Międzynarodowych Konkursów Perkusyjnych w Opolu śledzić będzie można na stronie: https://psmopole.pl/konkursy-perkusyjne

Konkursy perkusyjne - klasyczne:

XVII Międzynarodowy Konkurs Wibrafonowy (17-18.10.2021)

VIII Międzynarodowy Konkurs Marimbowy (17-18.10.2021)

VIII Międzynarodowy Konkurs Duetów Wibrafon/Marimba (17-18.10.2021)

Wszelkie pytania i uwagi prosimy kierować do dr Katarzyny Kaczmarczyk, wicedyrektora PSM I i II st. w Opolu: kaczmarczykk@psmopole.pl tel. +48 660 048 875


Magazyn Perkusista patronuje imprezie.

Organizatorzy:

  • Centrum Edukacji Artystycznej
  • Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Chopina w Opolu
  • Polskiego Stowarzyszenia Perkusyjnego w Opolu

 

Do pobrania
2089-Young Drum Hero - regulamin 2021.pdf Pobierz
2090-Young Drum Hero - formularz zglosz 2021.pdf Pobierz
2091-Young Drum Hero - formularz zglosz 2021.doc Pobierz
2092-Konkurs klasyczny - regulamin calosci 2021.pdf Pobierz
2093-Konkurs klasyczny - lista utworow 2021.pdf Pobierz
2094-WIBRAFON - formularz zglosz 2021.pdf Pobierz
2095-WIBRAFON - formularz zglosz 2021.doc Pobierz
2096-MARIMBA - formularz zglosz 2021.pdf Pobierz
2097-MARIMBA - formularz zglosz 2021.doc Pobierz
2098-DUETY - formularz zglosz 2021.pdf Pobierz
2099-DUETY - formularz zglosz 2021.doc Pobierz
Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.