Szósta edycja Polskich Nagród Perkusyjnych?

Dodano: 26.07.2021
Autor: Artur Baran

Po rocznej przerwie, podczas której cały świat muzyki zamarł, wracamy z wydarzeniem, którym podsumowujemy działalność polskiej sceny perkusyjnej.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Niezależnie od tego, jakie rozwiązania związane z walką z wirusem przyjmie ekipa rządząca, postanowiliśmy ożywić dyskusję o rodzimych bębnach, a nominacje i laureaci Polskich Nagród Perkusyjnych są zawsze doskonałym tematem wymiany opinii.     

Obecnie redakcja magazynu Perkusista pracuje nad ostateczną konwencją szóstej edycji, która będzie dostosowana do wciąż niezbyt stabilnych realiów działalności branży muzycznej. PNP mają tym samym dołożyć cegiełkę i być głosem kolejnej grupy świata muzyki apelującej o rozsądek w kwestii obostrzeń.

Ideą Polskich Nagród Perkusyjnych jest budowanie tożsamość polskiej sceny perkusyjnej. Ogromna większość kategorii związana jest wyłącznie z polskim rynkiem zarówno w kwestii miejsc, wydarzeń, postaci oraz sprzętu.

Do tej pory odbyło się pięć edycji (2014, 2016, 2017, 2018, 2019), a ogłoszenie wyników było powiązane z opolskim Drumfest. Wśród kategorii doceniających wkład i zasługi na polskiej scenie muzycznej, znajdowała się także specjalna Antynagroda, która wskazywała problemy z jakimi zmagają się polscy perkusiści. 

Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.