Perkusista Pink Floyd na jedynym koncercie w Polsce

Dodano: 19.05.2022
Autor: Magazyn Perkusista

Nick Mason, legendarny bębniarz Pink Floyd podczas koncertu w Polsce przypomni pierwszy, najbardziej psychodeliczny muzyczny okres zespołu.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Jest jednym ze współzałożycieli Pink Floyd, ale jedynym, który zagrał na wszystkich płytach i koncertach. Wpływ zespołu na światową muzykę nie podlega najmniejszej wątpliwości i obejmuje artystów o kolosalnym rozstrzale stylistycznym. Twórczość wybiega daleko poza świat muzyczny i często wykorzystywana jest, jako komentarz lub tło wydarzeń politycznych na całym świecie. Obecnie formalnie zespół nie funkcjonuje, chociaż muzycy spotykają się od czasu do czasu przy okazji różnych pojedynczych projektów. 

Nick korzysta z bębnów DW Drums oraz talerzy Paiste i należy do panteonu legend szwajcarskiego producenta blach. Hobby artysty to wyścigi samochodowe i stare, unikatowe auta.

Zespół Nicka Masona

Poprzedni, polski koncert Nicka Masona odbył się w 2019 r. w Warszawie (wówczas nie grał aż od 2005 roku). Tym razem trasę zatytułowano „Echoes Tour”. Jest to nawiązanie do jednego z najsłynniejszych utworów Pink Floyd – „Echoes”. Na trasę Mason zabiera sprawdzonych muzyków, obok lidera na scenie pojawią się: Gary Kemp (gitara i śpiew, Spandau Ballet), Lee Harris (gitara, Blockheads), Guy Pratt (bas, Pink Floyd) oraz Dom Beken (klawisze).

Szczegóły Koncertu

Koncert odbędzie się 28 maja 2022 r. (sobota) o godz. 18.30.

Bilety w cenie 249 zł i 299 zł (balkon - miejsca siedzące) dostępne są na portalu: eBilet.pl oraz na stronie organizatora: https://summerfogfestival.com/strona-glowna/.

Miejsce - Klub Wytwórnia, ul. Łąkowa 29, Łódź.

Foto: Robert Wilk i materiały prasowe organizatora.

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.