Konkurs dla perkusistów, którzy nie uczęszczali do szkół muzycznych!

Dodano: 01.11.2022
Autor: Magazyn Perkusista

Konkursy perkusyjne kojarzone są z imprezami obsadzonymi przez bębniarzy będących uczniami lub absolwentami szkół muzycznych.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Jest to na swój sposób zrozumiałe, ale jest też całe grono uzdolnionych perkusistów formalnie niewykształconych, którzy przez takie postrzeganie wahają się czy wziąć udział w zmaganiach i tym samym czy spróbować zdobywać laury w oficjalnej imprezie perkusyjnej. 

„Mazowiecki Drum Master Challenge Łomiankowski Groove 2022” to pierwszy w województwie mazowieckim konkurs dla perkusistów, którzy nie uczęszczali do szkół muzycznych i nie są ich absolwentami.

Ogólny kształt i forma konkursu

Konkurs jest dwuetapowym wydarzeniem skierowanym do perkusistów z terenu województwa mazowieckiego. Pierwszy etap polega na nadsyłaniu przez uczestników nagrań prezentujących perkusyjne wykonanie do wybranego przez siebie utworu. Termin nadsyłania zgłoszeń w pierwszym etapie został wyznaczony na 25 listopada br. Po wpłynięciu wszystkich zgłoszeń, komisja konkursowa, złożona ze specjalistów z dziedziny instrumentalistyki, dokonuje oceny prezentacji i wyłania finalistów konkursu. W etapie finałowym, który odbędzie się 11 grudnia br. w Centrum Kultury w Łomiankach, uczestnik będzie prezentował wykonanie do wybranego przez siebie utworu, pochodzącego ze specjalnie przygotowanego i udostępnionego katalogu z utworami. Członkowie komisji konkursowej będą oceniać prezentacje biorąc pod uwagę koordynację rytmiczną, artykulację i dynamikę, interpretację utworu, oryginalność wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny. Na postawie oceny zostaną wyłonieni laureaci konkursu.

Finał konkursu i goście specjalni!

Etap finałowy będzie stanowił element całodniowego wydarzenia, w skład którego wejdą:
- warsztaty muzyczne dla finalistów prowadzone przez perkusistów posiadających wiedzę oraz doświadczenie koncertowe. Prowadzącymi warsztaty będą Bartek Czerniachowski oraz Hubert Gasiul.
- bezpłatny i ogólnodostępny koncert Gromee wraz z zespołem.

Jak się zgłosić?

Regulamin i karty zgłoszenia, wszystkie niezbędne materiały związane z imprezą znaleźć można pod >>TYM LINKIEM<<

Quiz – Pieśń o Rolandzie
1 / 12
Na rozgrzewkę – Roland to firma, która została założona w latach 70 w:
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"