Konkurs dla perkusistów, którzy nie uczęszczali do szkół muzycznych!

Dodano: 01.11.2022
Autor: Magazyn Perkusista

Konkursy perkusyjne kojarzone są z imprezami obsadzonymi przez bębniarzy będących uczniami lub absolwentami szkół muzycznych.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Jest to na swój sposób zrozumiałe, ale jest też całe grono uzdolnionych perkusistów formalnie niewykształconych, którzy przez takie postrzeganie wahają się czy wziąć udział w zmaganiach i tym samym czy spróbować zdobywać laury w oficjalnej imprezie perkusyjnej. 

„Mazowiecki Drum Master Challenge Łomiankowski Groove 2022” to pierwszy w województwie mazowieckim konkurs dla perkusistów, którzy nie uczęszczali do szkół muzycznych i nie są ich absolwentami.

Ogólny kształt i forma konkursu

Konkurs jest dwuetapowym wydarzeniem skierowanym do perkusistów z terenu województwa mazowieckiego. Pierwszy etap polega na nadsyłaniu przez uczestników nagrań prezentujących perkusyjne wykonanie do wybranego przez siebie utworu. Termin nadsyłania zgłoszeń w pierwszym etapie został wyznaczony na 25 listopada br. Po wpłynięciu wszystkich zgłoszeń, komisja konkursowa, złożona ze specjalistów z dziedziny instrumentalistyki, dokonuje oceny prezentacji i wyłania finalistów konkursu. W etapie finałowym, który odbędzie się 11 grudnia br. w Centrum Kultury w Łomiankach, uczestnik będzie prezentował wykonanie do wybranego przez siebie utworu, pochodzącego ze specjalnie przygotowanego i udostępnionego katalogu z utworami. Członkowie komisji konkursowej będą oceniać prezentacje biorąc pod uwagę koordynację rytmiczną, artykulację i dynamikę, interpretację utworu, oryginalność wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny. Na postawie oceny zostaną wyłonieni laureaci konkursu.

Finał konkursu i goście specjalni!

Etap finałowy będzie stanowił element całodniowego wydarzenia, w skład którego wejdą:
- warsztaty muzyczne dla finalistów prowadzone przez perkusistów posiadających wiedzę oraz doświadczenie koncertowe. Prowadzącymi warsztaty będą Bartek Czerniachowski oraz Hubert Gasiul.
- bezpłatny i ogólnodostępny koncert Gromee wraz z zespołem.

Jak się zgłosić?

Regulamin i karty zgłoszenia, wszystkie niezbędne materiały związane z imprezą znaleźć można pod >>TYM LINKIEM<<

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.