Łomiankowski Groove – perkusyjny konkurs dla wszystkich

Dodano: 21.12.2022
Autor: Magazyn Perkusista

W podwarszawskich Łomiankach miał miejsce pierwszy, w województwie mazowieckim, konkurs dla perkusistów nieuczęszczających do szkół muzycznych i niebędących ich absolwentami.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Idea słuszna, ponieważ często pojawia się u perkusistów blokada, która powstrzymuje ich przed wzięciem udziału w konkursach muzycznych. Jak często powtarzamy, faktycznym celem konkursów nie są sportowe wyścigi, a postawienie uczestników w warunkach scenicznych pod wpływem ogromnego stresu. Jest to wręcz nieoceniona forma hartowania wszystkich tych, którzy chcieliby występować na żywo. 

W wielkim finale Mazowieckiego Drum Master Challenge - Łomiankowski Groove 2022 wzięło udział wąskie grono trzynastu uczestników, wyłonionych w pierwszym etapie, który polegał na nadsyłaniu materiałów filmowych z prezentacjami konkursowymi. Dla większości uczestników finału, była to pierwsza okazja zaprezentowania swoich instrumentalnych umiejętności przed szerszym gronem odbiorców. Każdy z finalistów miał do wykonania dwie prezentacje.

Komisja konkursowa złożona z doświadczonych perkusistów, w osobach: Bartka „Szopixa” Czerniachowskiego, Huberta Gasiula oraz Magdaleny Michaeli wyłoniła laureatów w trzech kategoriach wiekowych. Nagrody wręczyli: organizator, Dyrektor Centrum Kultury w Łomiankach oraz członkowie jury. Po ceremonii wręczenia nagród wszyscy wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Bartka Czerniachowskiego i Huberta Gasiula.

Fotogaleria znajduje się pod >>TYM LINKIEM<<

Laureaci konkursu

Laureatami konkursu perkusyjnego "Mazowiecki Drum Master Challenge - Łomiankowski Groove 2022" zostali:

W kategorii I (do 12 roku życia):

Aleksander Szczerba

Fryderyk Knapkiewicz

Adam Wiaderek

W kategorii II (od 13 do 17 roku życia):

Maurycy de Jong

Jan Zając

Julian Sawińki

W kategorii III (powyżej 18 roku życia):

Kajetan Sarnecki

Katarzyna Staniszewska

Jakub Kot

Przyszłość imprezy?

Na ten temat wypowiedział się Michał Dudek, koordynator konkursu z ramienia Centrum Kultury w Łomiankach: „Z pewnością podejmiemy się organizacji drugiej edycji konkursu. Duże zainteresowanie wydarzeniem oraz przychylność sponsorów sprawia, że warto zorganizować kolejną edycję. Konkurs odbędzie się w podobnym terminie tj. na przełomie listopada i grudnia. Formuła konkursu najprawdopodobniej zostanie bez zmian. W zależności od posiadanych zasobów oraz możliwości, konkurs może zostać rozłożony na dwa dni. Bierzemy pod uwagę zorganizowanie również pokazu sprzętu perkusyjnego wzbogaconego o ogólnodostępne warsztaty bębniarskie (różne rodzaje bębnów). Inne plany, które zostały już opracowane muszą pozostać tajemnicą na tym etapie.”

Czekamy i kibicujemy, a uczestnikom – w szczególności laureatom – gratulujemy.

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.