Meinl Laptop Table Stand

Dodano: 30.07.2013
Rodzaj sprzętu: Hardware
Dostarczył: MEINL

Niemiecki Meinl jest gigantem w wymyślaniu wszelkich nowych urządzeń i instrumentów pomocnych perkusistom. Tym razem pomyśleli o środowisku, w jakim znajduje się garowy, chociaż tak naprawdę statyw ten przyda się nie tylko perkusistom.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.


Statyw do laptopa - to nowe urządzenie zaprezentowane podczas tegorocznych targów NAMM. Tego typu sprzęt zwykliśmy zaliczać do kategorii tego rodzaju urządzeń, o których muzyk nie myśli na co dzień, nie skupia się na tym, ale jak już się pojawi i jest w naszym posiadaniu to znacznie ułatwia życie. Tak jest w przypadku wszelkiego rodzaju dodatków pokroju pojemniki na kubki, pojemniki na pałeczki, plastry, nakładki, podkładki itp. Tak jest też w przypadku naszego statywu.

BUDOWA


Statyw jaki jest, każdy widzi, chciałoby się rzec parafrazując definicję konia z pierwszej polskiej encyklopedii. Wydawałoby się, że tego typu hardware to żadna filozofia i... w sumie jest to racja. Wystarczyło nieco pomyśleć i dostosować się do tego, w jakich okolicznościach działają muzycy i co potrzebne jest naszemu laptopikowi. Nogi to klasyczny, typowy statyw o szerokim, przez co stabilnym, rozstawie. Jest on chromowany z estetycznymi, czarnymi elementami. Regulacja wysokości jest tylko w jednym miejscu, ale jest w pełni wystarczająca, w zakresie 72-120 cm. Czarny blat nakręcany jest na statyw wyjątkowo stabilnie i nie ma możliwości, by nam spadł lub się wykrzywił.

Jest to podstawowy element urządzenia i tutaj możemy dopatrzeć się specjalnych udogodnień, wykonanych przez producenta. Przede wszystkim otwory, które mają zapewnić naszemu sprzętowi odpowiednią wentylację. Wykonane są na całej powierzchni i mogą być pomocne także do ewentualnego przeciągnięcia kabli. Jeżeli chodzi właśnie o kable to w bocznej części blatu znajduje się specjalny uchwyt, przez co możemy sobie cały "makaron" zgrupować w jednym miejscu. Ważnym elementem są ograniczniki, przykręcane do wspomnianych dziur. Dzięki temu nasz sprzęt nie będzie się ruszał i zmniejszy to również ryzyko zrzucenia sprzętu w ferworze walki. Ograniczniki oczywiście można rozstawiać i dokręcać dowolnie. Robi się to szybko dzięki wykorzystaniu motylków przy śrubach.

O bezpieczeństwo i stabilność dbają także dołączone dwa paski z rzepami, którymi możemy przepasać laptop przez całą szerokość. Firma pomyślała także o tym, że skoro mamy laptop przy instrumencie, to pewnie i jakieś słuchawki będą w użytku. Dlatego też, żeby uniknąć kładzenia słuchawek na laptopie, zastosowano ruchomy uchwyt na słuchawki, dzięki czemu będą sobie spokojnie wisieć tuż przy sprzęcie w wybranym przez nas miejscu. Blat posiada jeszcze płytkę podtrzymującą i z jednej strony jego krawędź jest lekko wywinięta do góry.

PODSUMOWANIE


TMLTS to statyw nie tylko dla perkusistów. Jest to przemyślana konstrukcja, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo korzystania z laptopów do wielkości 17" na scenie. Jeżeli chodzi o użytkowanie to można się zastanowić nad tym, by dodać możliwość ustawienia regulację kąta blatu, ponieważ w obecnej chwili jest on nieruchomo poziomy. Druga rzecz to wysokość. Jest wystarczająco wysoki pod warunkiem, że stoi tuż obok bębnów. Gramy jednak na różnych scenach, imitacjach scen lub gramy też w miejscach, gdzie sceny nie ma, dlatego też z racji tego, że statyw ma dość szeroki rozstaw nóg może być tak, że będzie za wysoki (albo za niski, w zależności od miejsca ustawienia). Kolejna rzecz to ciężar, jest on dość konkretny, dlatego dorzucanie paru kilo do naszej torby ze statywami może nie być tym, czego nam potrzeba. Sam w sobie i pod kątem standardowego użytkowania jest bardzo dobry i funkcjonalny, bezpieczny i mocny, a to jest chyba najważniejsze.

Dostarczył: Meinl Distribution (www.meinldistribution.pl)

Test ukazał się w numerze kwiecień 2013

{Podsumowanie Plusy:
+ stabilność i wytrzymałość,
+ użyteczność,
+ łatwość montażu.
Minusy:
- duża waga.}

Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"