Wykop: Brann Dailor

Dodano: 16.07.2019

Perkusiści grający skomplikowane partie perkusji w muzyce metalowej zazwyczaj dysponują bardzo „szybkim” zestawem. Chodzi tu oczywiście o szybko wybrzmiewające bębny i blachy, dzięki czemu uzyskuje się większą selektywność brzmienia.

Zestawy są finezyjne w swym układzie, co jest efektem potrzeby muzycznej, ale też bez wątpienia odzwierciedlają ego muzyka. Zestaw Branna w kwestii konfiguracji może być nieco zaskakujący, ponieważ brak tu jakiś super oryginalnych bębnów czy blach. Bardzo standardowy dobór instrumentów, co jest kolejnym potwierdzeniem faktu, że wszystko zależy od osoby muzyka. Ujście artystyczne ma miejsce w fantazyjnym wykończeniu korpusów bębnów.

BĘBNY

Tama Starclassic brzoza/ bubinga – 10”, 12”, 13”, 16” i 22”
14”x6˝” werbel Starphonic

TALERZE

Meinl
15” Pure Alloy hi-hats (w tym Medium góra),
19” i 20” Classics Custom Dark crashe,
22” Benny Greb Sand ride
22” Byzance Jazz China ride

PLUS

Stopki Tama Iron Cobra i Tama hardware.
Naciągi Evans: G2 tomy uderzeniowe i G1 rezonansowe, Power Centre werbel (ze specjalnymi dziurkami do uzyskania suchszego brzmienia) EQ3 clear bass drum uderzeniowy
Pałki Vater 5B

„DON’T FEAR THE REAPER”

Brann wyjawia, co było inspiracją jego unikatowego zestawu z lat 70.„Mam trzy zestawy perkusyjne pomalowane przez jednego gościa. Nazywa się Dirty Donny. Byliśmy na trasie z Metalliką i wtedy zobaczyłem basówki Roberta Trujillo. Wiedziałem, że ktokolwiek je malował, musi też malować vany i zbiorniki motocyklowe z lat 70. Robert umówił mnie z Donnym, który okazał się fanem zespołu. Stworzyliśmy zestaw, który wygląda jak jeden wielki podświetlany w ultrafiolecie plakat z lat 70. Jest kobra z wielkim łbem, kraken na chopperze, jest też czarodziej z hydrą. Na tomie mam ponurego żniwiarza, którego nikt nie jest w stanie dostrzec, tylko ja. Chciałem mieć go po prostu na oku. To nie są okleiny, wszystko jest ręcznie malowane. To wszystko reaguje na ultrafiolet, mamy te światła dookoła podestu. Na środku centrali, na naciągu jest wielkie oko, które namalował mój kumpel Skinner. Ono też reaguje na ultrafiolet. Staram się być innowacyjny z moimi zestawami, chcę, by były jedyne w swoim rodzaju". 

Quiz – Prawda czy fałsz?
1 / 12
Black Sabbath zagrało w Polsce przynajmniej jeden koncert z Billem Wardem za bębnami.
Dalej !