Wykop: Wojtek Deręgowski

Dodano: 26.09.2022
Autor: Magazyn Perkusista

Wojtek jest jednym z naszych czołowych przedstawicieli w świecie współczesnej perkusji, gdzie duże znaczenie ma aktywność w sieci.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Działalność w social mediach przekłada się na współpracę studyjną i koncertową przede wszystkim wtedy, kiedy artysta prezentuje wysoki poziom, wykonawczy i jakościowy, swoich prezentacji. Tak właśnie jest w przypadku Wojtka, czego dowodem są zaproszenia na kolejne festiwale perkusyjne. Muzyk dodatkowo ma bardzo mocno rozbudowany system edukacyjny, dający mu możliwość współpracy z perkusistami z całego świata.

Niniejszy zestaw perkusyjny to bębny, na jakich Wojtek zagrał na Caban Drummer Fest w Chrzanowie. Trzeba przyznać, że jest to bardzo oryginalne ustawienie i ciekawe wykorzystanie instrumentów składowych. Momentalnie przykuło naszą uwagę.

Bębny

DW Collector's Maple:10”x8” rack tom; 14”x6” werbel jako rack tom; 16”x11” floor tom; 20”x18” bęben basowy.
Główny werbel DW Collector's Vintage Steel.

Blachy

Meinl: 14" Byzance Vintage Smack Stack; 14" Foundry Reserve hi-hat; 18" Byzance Jazz Thin crash; 10" Classics Custom Dual splash; 22" Foundry Reserve Light ride; 20" Byzance Jazz Extra Thin ride (używany jako crash); autorski stack - góra 16" Byzance Extra Dry china, dół 14" Byzance Extra Dry Dual Multi trash.

Pałki

Vic Firth Extreme 5A.

Naciągi

Remo: Ambassador Coated - werbel główny; Emperor Clear – tomy; Powerstroke 3 Colortone blue – stopa.

 

Najważniejsze jednak jest to, że Wojtek zbudował bębny pod kątem praktycznym, co udowodnił podczas swojego występu. Muzyk tak skomentował swój zestaw: „Kiedy buduję zestaw, zawsze mam w głowie jego przeznaczenie, czyli jaką muzykę będę wykonywał. Pozwala mi to na dobór spójnych brzmieniowo blach oraz strojenie bębnów odpowiednie do stylistyki. Staram się, aby rozmieszczenie elementów zestawu było bardzo ergonomiczne - mój cel to możliwość swobodnego grania obiema rękami na każdym instrumencie. Chętnie wykorzystuję niecodzienne rozwiązania, jak np. podwójne wykorzystanie werbla - również jako tom.” 

Domyślny werbel, z tego akurat zestawu DW, Wojtek używał jako tom.

Autorski stack 16" Byzance Extra Dry china na 14" Byzance Extra Dry Dual Multi trash.

Nowość Meinl 2022 Smack Stack Byzance Vintage w wersji potrójnej 14”.

Quiz – Pieśń o Rolandzie
1 / 12
Na rozgrzewkę – Roland to firma, która została założona w latach 70 w:
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"