Wykop: Robert Markiewicz

Dodano: 06.12.2022
Autor: Magazyn Perkusista

Kto był na koncertach Organka ten wie, że dzieje się tam sporo. Robert Markiewicz mieli mocno, nie tylko w bębny akustyczne, ale też wybija pełne partie elektroniczne.

Rozkręcony Robert Markiewicz bardzo skutecznie testuje solidność swoich bębnów. Zespół Organek znany z nomen omen organicznej gry ma jednak w repertuarze piosenki, które wymagają również brzmień elektronicznych. Robert przesiada się wtedy (a raczej przesuwa) na specjalnie skonstruowany przez siebie zestaw, na którym wygrywa całe partie.

Podstawą jest jednak bęben akustyczny. Tu mamy „butikową” firmę Risen Drums, która obecnie już nie istnieje. Aktualnie jest to marka Franklin Drums Co. Blachy Meinl i naciągi Evans. Ta właśnie konfiguracja, bita pałkami ProMark, jest narządzeniem perkusyjnej wypowiedzi Roberta Markiewicza. Dominacja ciemnych talerzy delikatnie rozświetlanych jednym zewnętrznym crashem, oparta na skupionym brzmieniu tomów z charakterystycznym „krakiem”.

Jest to niezwykle oryginalne, ale też bardzo indywidualnie dobrane brzmienie, świadczące o tym, że muzyk doskonale wie czego oczekuje od swojego instrumentu. Warto posłuchać pracy Roberta na żywo!

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.