Nowe stopy Tama Dyna-Sync Series

Dodano: 25.01.2019

Jedną z najciekawszych nowości Tamy na targach NAMM 2018 jest całkiem nowa seria stopek perkusyjnych Dyna-Sync.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Zgodnie z zapowiedziami firmy, jej nowy produkt jest wręcz napakowany rozwiązaniami, którym przyświecała chęć jeszcze większego udoskonalenia trzech najważniejszych elementy gry: mocy, szybkości i komfortu. System Dynamic Synchronization, który legł u podstaw nowej konstrukcji stopek, opiera się na trzech głównych rozwiązaniach: optymalizacji napędu, nowym, sztywnym, podwójnym łączeniu platformy z krzywką oraz przesuwnej krzywce.

Nowy mechanizm napędowy oparty jest na solidnym, podwójnym łączeniu platformy z krzywką. Dzięki dwustronnemu połączeniu i właściwemu rozłożeniu pracy łożyska ma on zapewniać niemal idealne przeniesienie energii z platformy na krzywkę i gwarantować doskonałą szybkość i moc uderzenia oraz balans. Optymalizacja ta jest możliwe również dzięki precyzyjnemu dobraniu kątów między platformą, łączeniem i krzywką. Przesuwna krzywka pracuje niezwykle gładko i umożliwia personalizację poprzez regulację promienia skrętu. Promień wydłużony zapewnia dłuższy ruch między platformą a bijakiem, co umożliwia bardziej zniuansowaną grę. Wynikiem mniejszego promienia jest ruch bardziej dynamiczny i nielinearny. Wpływa to oczywiście na większą wszechstronność urządzenia.


Foto: Maciej Nowak / NAMM 2019

Tama opracowała również zupełnie nowy system regulacji kąta platformy oraz zastosowała grubszą sprężynę Sync-Coil (podobną do używanych w Cobrach) umożliwiającą powrót platformy do wyjściowej pozycji, co stanowi istotny element szybkości stopy. Dochodzi do tego nowy, filcowy i lekko zwężający się bijak Dyna Beater oraz zmieniona konstrukcja zawiasu platformy wykorzystującego znane z pedałów Cobra, opatentowane łączenie Oiles. Stopka posiada również inne rozwiązania stosowane w Cobrach - opatentowany napinacz sprężyny 'Swivel Spring Tight', który zapewnia swobodniejszą, gładszą pracę urządzenia i zwiększa komfort użytkownika, element krzywki 'Speedo-Ring' oraz opatentowany clamp 'Para Clamp II Pro'.

Tama Dyna-Sync Series składa się z dwóch modeli stopek - pojedynczej HPDS1 i podwójnej HPDS1TW.

 

https://www.tama.com

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.