Nowa seria pałek Tama Oak Lab

Dodano: 28.02.2018

Oak Lab to nowa seria pałek perkusyjnych firmy Tama koncentrująca się możliwościach wynikających z potencjału drewna dębowego.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Podczas gdy większość pałek dębowych na świecie tworzona jest w oparciu o kształt opracowany dla pałek z drewna hikory, specjaliści Tamy dokładnie przeanalizowali stosunek twardości i wagi obu materiałów, co pozwoliło im dojść do wniosku, że drewno dębowe jest trudniejsze do kontrolowania, ale za to bardzo wytrzymałe.

Tworząc pałki Oak Lab i pracując nad ich oryginalnym kształtem i właściwą równowagą, osiągnięto - jak zapewnia firma - wysoki poziom kontroli, który poprawia wygodę gry przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wytrzymałości drewna dębowego. Co więcej, pałki Oak Lab podkreślają bogate, niskie i środkowe pasma brzmienia talerzy, czego nie można uzyskać przy zastosowaniu drewna hikory lub klonu.

Wykonane z japońskiego dębu, pałki Tama Oak Lab oferowane są w szerokim wyborze, który zaspokoi wszelkie potrzeby perkusistów i pomoże w ulepszeniu takich elementów jak szybkość reakcji, dokładność, czy dynamika.

 

Dostępne modele:

Fast Blast

Pałki przeznaczone dla perkusistów chcących osiągnąć dużą szybkość i głośność. Posiadają dużą, kulistą główkę oraz surowe, nie lakierowane wykończenie uzyskane przy pomocy papieru ściernego co gwarantuje pewny chwyt i zapobiega wyślizgiwaniu z dłoni podczas szybkiej gry.

Długość: 406 mm
Średnica: 14 mm

Resonator

Ze względu na powiększony rozmiar i dębowy materiał pałki cechują się dużym ciężarem, co zwiększa głośność bez potrzeby mocniejszego uderzania. Jednocześnie, dzięki przesunięciu środka ciężkości bliżej uchwytu waga ta nie jest odczuwalna podczas gry. Pałki ukazują największy potencjał podczas grania utworów utrzymanych w średnio-wolnych i wolnych tempach.

Długość: 410 mm
Średnica: 15,25 mm

Swingin'

Jak sama nazwa wskazuje pałki te będą najbardziej pasować do gatunków wymagających dokładnej kontroli barwy tonu i dynamiki, takich jak jazz. Zazwyczaj pałki o mniejszej średnicy są trudniejsze w kontroli, jednak wyważenie modelu Swingin' oraz zastosowane drewno dębowe rozwiązują te problemy i pozwalają na płynne przejścia między kunsztowną i delikatną a głośniejszą i bardziej dynamiczną grą. Twardość dębowych główek zapewnia jasne i czyste brzmienie różniące się od efektu uzyskiwanego główkami nylonowymi, a ich zmniejszony, owalny kształt generuje czyste dźwięki nawet podczas gry pełnej detali.

Długość: 403 mm
Średnica: 12,75 mm

Full Balance

Pałki cechujące się dużą wszechstronnością. Choć posiadają standardowe rozmiary - długość 406 mm (16") i średnica 14,5mm (0.570") - zastosowanie dębu czyni je cięższymi co poprawia kontrolę. W pełni okrągła główka zapewnia balans między barwą a głośnością, ponieważ zarówno naciąg bębna jak i talerz uderzane są tą samą powierzchnią główki. Ponadto połączenie główki True Round z drewnem dębowym dostarcza lepiej zbalansowanej barwy i czystego ataku.

Długość: 406 mm
Średnica: 14,5 mm

Smash

Dedykowane dla perkusistów szukających potężnego brzmienia i dobitnego ataku. W tym celu przesunięto do przodu punkt ciężkości pałek, co ułatwiła ich długość wynosząca 419 mm, powiększona główką i skrócone zwężenie. Dzięki dużym główkom w kształcie żołędzia, powierzchnia uderzenia jest większa co przekłada się na głośniejsze brzmienie.

Długość: 419 mm
Średnica: 15 mm

http://www.tama.com

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.