Wyniki konkursu Ahead

Dodano: 02.03.2011

Znamy już wyniki konkursu, w którym można było wygrać pałki Ahead Fat Beat i Monsta Rock.

Zasypaliście nas mailami i trzeba przyznać, wykazaliście się sporą kreatywnością. Dlatego oprócz dwóch nagród głównych - pałek Ahead Fat Beat i Monsta Rock, zdobytych z Balidrum, zdecydowaliśmy o przyznaniu także nagród pocieszenia w postaci czterech singli "Bez znieczulenia" zespołu Krafcy.

Rozrzut liczbowy gitarzystów potrzebnych Waszym zdaniem do nałożenia membrany na werbel okazał się całkiem spory i oscylował w przedziale od 0 do 30. Najczęściej powtarzające się odpowiedzi to 0 i "po jednej na każdą śrubę". Staraliśmy się wyróżnić takie odpowiedzi, które się nie powtarzały.

Nagrody główne:

Pałki Ahead Monsta Rock otrzymuje Wojtek Warmijak

"Co najmniej dwóch żeby nastroić - jeden trzyma kluczyk, drugi kręci werblem."

Pałki Ahead Fat Beat wędrują do Marty Cybulskiej

"Dziesięciu. Jeden kombinuje jak nałożyć a reszta przywiązuje to strunami."

Nagrody pocieszenia:

Wiktor Bogdanowicz

"Black metalowych gitarzystów:
Dwóch - jeden drze japę, a drugi zakłada.
Bluesowych gitarzystów:
Dwóch - jeden rozmyśla o życiu, drugi zakłada.
Jazzowych:
Ich nie stać na membranę.
(...)"


Weronika Winkler

"Liczba to 30. Dlaczego? Ponieważ powiedział mi ją król Julian."

Marek Chwalisz

"Pięciu. Jeden wymienia, drugi marudzi na technikę, trzeci mówi że też tak potrafi, czwarty - że zrobiłby to szybciej, a piąty, że nie ma w tym za grosz feelingu."

Michał Markowski (także za podpowiedź pytania do kolejnego konkursu)

"Zakładając, że:
a) mamy do czynienia ze standardowym werblem, czyli walcem o średnicy podstawy 14" (35,56 cm) oraz wysokości 5,5" (13,97 cm);
b) w eksperymencie uczestniczą przeciętni gitarzyści o przeciętnym ilorazie inteligencji
c) gitarzysta będzie w stanie pośród zbioru kilku walców o różnych rozmiarach zidentyfikować ten który jest nazywany werblem;
d) oraz, że w ogóle ma pojęcie co to jest ta cała membrana, jak wygląda i do czego służy;
możemy łatwo obliczyć ilu gitarzystów potrzeba do założenia membrany na werbel.

Przeciętny iloraz inteligencji dorosłego człowieka oscyluje w granicach 84-116 punktów (skala binetowska). Osoba z tego przedziału potrafi dość poprawnie funkcjonować w społeczeństwie. Znaczy to mniej więcej tyle iż jest w stanie zaspokajać swoje podstawowe potrzeby (np. fizjologiczne). Nie do końca jednak zdaje sobie sprawę gdzie, kiedy i jak dokładnie to robić.
Standardowa gitara elektryczna składa się z 6 strun zaopatrzonych w 6 kluczy (stroików). Obsługuje się ją zazwyczaj za pomocą obu kończyn górnych (chociaż znane są przypadki używania innych części ciała). Daje nam to:A = 6 x 6 x 2. A = 72. Rodzi to wniosek, że gitarę może obsługiwać każdy człowiek (posiadający dwie ręce) o przeciętnym ilorazie inteligencji, a nawet niektóre osobniki z przedziału niższego niż przeciętny zastępujące ręce innymi wypustkami.

Standardowy zestaw perkusyjny składa się, w dużym uproszczeniu z 5 bębnów (wyposażonych w 2 membrany i 20 śrub każdy), 4 talerzy (hi-hat x2, crash, ride) i obsługiwany jest przez wszystkie 4 kończyny. Możemy więc policzyć: B = 5 x 2 x 20 + 4 x 4. B = 216. Wynik ten przekracza wszelkie granice i normy znane człowiekowi (bez znaczenia w jakiej skali wykonamy testu IQ) i sugeruje, że osoby które są w stanie obsłużyć standardowy zestaw perkusyjny (o bardziej rozbudowanych egzemplarzach nie wspomnę) muszą wykazywać się niezwykle wysoką inteligencją.

Nasze dotychczasowe dociekania (jak i zdrowa logika) automatycznie skreśla możliwość założenia membrany na werbel przez pojedynczego gitarzystę. Licząc więc dalej, czyli dzieląc B / A otrzymujemy wynik 3. Doprowadza nas to do konkluzji, że do założenia membrany na werbel potrzebujemy przynajmniej  3  gitarzystów, ale i tak tylko pod warunkiem że w razie jakichkolwiek problemów mają ze sobą jakiegoś perkusistę.

W następnym odcinku odpowiemy na pytanie ilu basistów naje się z jednego talerza perkusyjnego."


Zwycięzcom gratulujemy.

Przypominamy także, że nasi prenumeratorzy będą mieli szansę otrzymania następnych dwóch zestawów pałek Ahead - Speed Metal (ex model Joey'a Jordisona) i Metal Fusion. Po szczegóły zaglądajcie do Magazynu.Quiz – Z wizytą po sąsiedzku w Meinl Cymbals
Dalej !